• خانه
 • وبلاگ
 • ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


هر روز با اکتشافات و فناوری های جدیدی آشنا می شویم و یکی از بهترین و محبوب ترین اختراعات امروزی هوش مصنوعی (AI) و ابزارهای آن است. یکی از آنها Chat GPT است، یک مدل هوش مصنوعی مکالمه ای که یک چت بات قدرتمند است که به سوالات بعدی پاسخ می دهد و برای کاربران کد می نویسد. روزی که راه اندازی شد، همه درباره فناوری جدید و کاربردهای قابل توجه این چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی سر و صدا می کردند. در این وبلاگ با مزایای آن آشنا می شویم ChatGPT برای رمزگذاری.

این وبلاگ به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه این ابزار قدرتمند می تواند به شما در نوشتن کد به راحتی کمک کند، و همچنین موضوعاتی مانند:

ChatGPT چیست؟

یک چت بات محاوره ای مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط OpenAI ایجاد شده است، در حال حاضر به دلیل استفاده های فراوان از جمله کمک به دانش آموزان در انجام پروژه های تکالیف خود، ارائه پیشنهادهایی برای ساخت وب سایت و حتی نوشتن کد، محبوب است.

مخفف Chat Generative Pre-Trained Transformer است، یک ربات چت که می تواند زبان طبیعی را بفهمد و به سوالات کاربران پاسخ دهد. در نوامبر 2022 معرفی شد. نحوه استفاده از فناوری ChatGPT را گام به گام برای درک کامل پتانسیل آن خواهید آموخت.

ChatGPT

شکل. 1

بیایید نگاهی عمیق به نحوه شروع کدنویسی با ChatGPT بیندازیم.

نحوه ثبت نام در ChatGPT برای کدنویسی

مرحله ی 1: با Open AI ثبت نام کنید

ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

شکل 2

گام 2: با استفاده از حساب Microsoft یا Google خود یک حساب chatGPT ایجاد کنید.

مرحله 3: یک رمز عبور تعیین کنید (حداقل باید 8 کاراکتر باشد)

مرحله 4: اکنون نام خود را وارد کنید، سپس روی Continue کلیک کنید.

ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

شکل 3

مرحله 5: شماره تلفن خود را برای تولید OTP وارد کنید.

ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

شکل 4

مرحله 6: دریافت کد از طریق پیامک یا واتساپ.

ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

شکل 5

مرحله 7: پس از وارد کردن کد، “چت جدید” را انتخاب کنید.

ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

شکل 6

مرحله 8: اکنون می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

اکنون می دانید که چگونه از ChatGPT استفاده کنید. اکنون ببینید ابزار هوش مصنوعی چگونه پیاده سازی می شود..

ساده کردن فرآیند استقرار برای ChatGPT

ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

شکل 7

شما می توانید به راحتی بر رویه راه اندازی ChatGPT مسلط شوید. برای اطمینان از اجرای موثر، بهترین شیوه ها، ابزارها و روش ها را تحقیق کنید.

تولید کد: ChatGPT را می توان برای تولید قطعه کد بر اساس ورودی زبان طبیعی آموزش داد. برای مثال، ChatGPT می‌تواند یک قطعه کد برای تکمیل کار ارائه دهد، اگر کاربر «ایجاد کد برای یک تابع پایتون است که میانگین لیستی از اعداد را محاسبه می‌کند» را تایپ کند.

تولید کد ChatGPT

شکل 8

پشتیبانی از اشکال زدایی: ChatGPT می‌تواند با بررسی تکه‌های کد و توصیه رفع‌های احتمالی برای یافتن و رفع مشکلات کدنویسی، به اشکال‌زدایی کمک کند.

بیایید به یکی از کدهایی که دارای خطا است نگاه کنیم.

ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

شکل 9

تکمیل کد: فقط با استفاده از ورودی ناقص، ChatGPT را می توان برای تکمیل قطعه کد آموزش داد. برای مثال، اگر کاربری «import matplot» را تایپ کند، ChatGPT ممکن است «import matplotlib» را به عنوان کد کامل پیشنهاد کند.

ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

شکل 10

بازسازی کد: ChatGPT می‌تواند با توصیه تکنیک‌ها و کدهای بهتر کدنویسی برای بهبود عملکرد، به بازسازی کد کمک کند. عملکرد برنامه های قدیمی را در حین بهبود تغییر می دهد. این به بهبود خوانایی و کارایی کد کمک می کند. مثلا، ” برنامه جاوا من بسیار ساده است. آیا می توانید به من کمک کنید تا آن را پیچیده تر کنم؟

ChatGPT برای کدنویسی: چگونه مهارت های کدنویسی خود را با استفاده از ChatGPT بهبود دهید

شکل 11

حالا چت بات نتایج را با نتیجه دلخواه همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید چاپ می کند.

بازآفرینی کد ChatGPT

شکل 12

مستندات کد: مطالب نوشته شده ای است که نحوه عملکرد کلاس ها، ماژول ها، توابع و متغیرهای مورد استفاده در برنامه های کامپیوتری و نحوه طراحی آنها را توضیح می دهد. کدهایی که به خوبی مستند شده باشند نگهداری، اشکال زدایی و استفاده مجدد آسان تر است. با نگاه کردن به مثال زیر، ایده ای از نحوه کار آن به دست خواهید آورد.

مستندات کد ChatGPT

شکل 13

اکنون با کاربردهای مختلف ChatGPT آشنا شدید. با ویژگی‌های پیشرفته این API، توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان از تنظیم کد خود برای مدیریت زمان اضافی که برای یافتن و حل مشکلات صرف می‌شود، سود زیادی خواهند برد.

ChatGPT برای توسعه دهندگان

توسعه دهندگان می توانند انواع برنامه های NLP را با استفاده از پارادایم API بسازند، از جمله چت بات ها، سیستم های پاسخ به پرسش، تجزیه و تحلیل احساسات، خلاصه سازی متن و ترجمه زبان. به عنوان جایگزینی برای Google، ChatGPT به خوبی نیازها را برآورده می کند. ChatGPT نحو را به روز می کند و کد ساده را برای مرجع ارائه می دهد. استفاده كردن مدل GPT-3 OpenAI به شما این امکان را می دهد که از مدل سوال بپرسید و پاسخ بگیرید. پس از پردازش، می توانید از پاسخ در برنامه خود استفاده کنید.

قبلاً در این مرحله با کاربردها آشنا هستید، بنابراین بیایید به مزایایی که ChatGPT ارائه می دهد برویم.

تحول در برنامه نویسی با ChatGPT Chatbots: مزایا

بیاموزید که چت ربات های ChatGPT چگونه برنامه نویسی را تغییر می دهند. مزایا و چگونگی افزایش کارایی و دقت را کشف کنید.

مزایای ChatGPT

شکل 14

  • بهره وری: تکنیک‌های پیشرفته پردازش زبان طبیعی ChatGPT به آن اجازه می‌دهد تعدادی از وظایف کدنویسی معمولی را خودکار کند و برنامه‌نویسان را برای کار بر روی پروژه‌های کدنویسی مهم‌تر آزاد کند. در نتیجه، بهره‌وری و سرعت کدنویسی به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا کدهای با کیفیت بالا را به‌طور قابل توجهی سریع‌تر بنویسند.
  • کیفیت: الگوریتم های یادگیری عمیق ChatGPT تضمین می کند که کد تولید شده از بالاترین کالیبر برخوردار است و احتمال نقص و خطا را کاهش می دهد. در نتیجه کد قابل اعتمادتر، کارآمدتر و در برابر خطاها و خرابی ها مقاوم تر است.
  • شهودی: سادگی و رابط کاربری بصری آن، کدنویسی را ساده و قابل درک می کند. ChatGPT طوری طراحی شده است که استفاده از آن آسان باشد. در نتیجه، برنامه نویسان می توانند به جای نگرانی در مورد ابزارها یا رویه های کدنویسی چالش برانگیز، روی کد خود تمرکز کنند.
  • دسترسی: ویژگی‌های پردازش زبان طبیعی ChatGPT، کدنویسی را برای برنامه‌نویسان در تمام سطوح تجربه، از مبتدی تا متخصص، در دسترس قرار می‌دهد. این آن را به ابزاری عالی برای هر کسی که به دنبال توسعه توانایی های کدنویسی خود است، صرف نظر از سطح تجربه تبدیل می کند.
  • صرفه جویی در زمان: از آنجایی که ChatGPT می تواند عملیات کدنویسی مکرر را خودکار کند، توسعه دهندگان می توانند پروژه ها را بسیار سریعتر و با صرفه جویی در زمان به پایان برسانند.
  • همکاری از طریق ChatGPT تسهیل می‌شود، که به تیم‌های توسعه‌دهنده اجازه می‌دهد تا روی پروژه‌ها با هم کار کنند و کد و ایده‌های نمونه را به اشتراک بگذارند.

بیایید بررسی کنیم که چگونه بسیاری از ویژگی‌های جدید این چت ربات آن را در کدنویسی کارآمدتر از انسان‌ها می‌کند.

ChatGPT در مقابل توسعه دهندگان سنتی

ChatGPTرمزگذارهای سنتی
ثباتChatGPT با اطمینان از اینکه کد به طور مداوم و صحیح نوشته شده است، احتمال خطا را از بین می برد.خطای انسانی طولانی مدت ممکن است زیرا دقت انسانی به اندازه ChatGPT نیست.
سرعتبه لطف پردازش سریع اطلاعات، ChatGPT می تواند کار کدنویسی را به طور قابل توجهی سریعتر به پایان برساند.برنامه نویسان سنتی کد را طولانی تر از ChatGPT می نویسند که سرعت آنها را کند می کند.
چند وظیفه ایChatGPT می تواند روی چندین پروژه به طور همزمان کار کند و زمان تکمیل آنها را کاهش دهداز آنجایی که مغز در هر زمان تنها می تواند روی یک کار تمرکز کند، انسان ها به طور طبیعی تمایلی به انجام چند کار ندارند.
دسترسی صرف نظر از زمان یا مکان، ChatGPT می تواند وظایف کدنویسی را انجام دهد زیرا 24/7 در دسترس است.از سوی دیگر، انسان ها درگیر بسیاری از وظایف دیگر نیز هستند که کارکرد شبانه روزی را برای آنها غیرممکن می کند.

با پیشرفت ChatGPT، این ابزار می تواند کمک بزرگی در آینده باشد.

آینده کدنویسی با ChatGPT

آینده ChatGPT و دیگر مدل‌های زبانی مانند آن احتمالاً شامل پیشرفت‌های مستمر در توانایی آن‌ها در درک و تولید متن‌های انسان‌مانند، و همچنین افزایش استفاده در برنامه‌های متنوعی مانند خدمات مشتری، ترجمه زبان و ایجاد محتوا خواهد بود. این مدل‌ها می‌توانند به توسعه سایر فناوری‌های هوش مصنوعی و پیشرفت تحقیقات با پیچیده‌تر شدن کمک کنند.

چند نمونه از جاهایی که ChatGPT مطمئناً در آینده برتر خواهد شد به شرح زیر است:

پردازش زبان طبیعی (NLP): این وظایف شامل تجزیه و تحلیل احساسات، پاسخ به سؤال، خلاصه سازی و تولید متن است.

 • هوش مصنوعی مکالمه ای: این می تواند برای ایجاد ربات های چت، دستیاران مجازی و سایر برنامه های خدمات مشتری استفاده شود.
 • تولید محتوا: این شامل نوشتن مقاله، ایجاد شعر یا موسیقی و یا حتی ایجاد محتوای بصری است.
 • ترجمه زبان: متن را می توان از طریق ترجمه زبان از زبانی به زبان دیگر ترجمه کرد.
 • ورودی پیش بینی: در اینجا ربات چت از یک زمینه خاص برای پر کردن عبارات یا پاراگراف ها استفاده می کند.

وبلاگ کد نویسی ChatGPT ما به پایان می رسد. امیدوارم با کمک این وبلاگ مفاهیم و ویژگی های ChatGPT را به خوبی درک کرده باشید. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ChatGPT هستید، این دوره آموزشی است دوره کامل ChatGPT: مبتدی تا پیشرفته که به شما در بهبود درک خود از موضوع کمک می کند.