ChatGPT توسط OpenAI چیست

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


مقدمه چت Gpt Ai

ChatGPT یکی از داغ ترین موضوعات در حال حاضر است. تنها دو ماه از راه اندازی آن می گذرد و ذهن مردم از قابلیت های آن پر شده است. تنها در 5 روز با بیش از 1 میلیون کاربر تمام رکوردها را شکست. این عدد از نتفلیکس، توییتر، فیسبوک و همچنین اینستاگرام بیشتر است. بنابراین این وبلاگ به شما کمک می کند تا با روند و هر آنچه که باید در مورد این ابزار بدانید به روز شوید.

محتوا

ChatGPT چیست؟

ChatGPT هوش مصنوعی است (هوش مصنوعی) ابزاری است که از کاربر درخواست می کند تا پاسخ هایی را به روشی شبیه انسان ایجاد کند. با آنچه قبلاً دیده بودیم بسیار متفاوت است.

برای ایجاد الگوریتمی که بتواند به سوالات کاربران پاسخ دهد، ChatGPT در طیف گسترده ای از رشته ها از جمله مهندسی، ریاضیات، تاریخ، هنر و غیره آموزش دیده است. وقتی از ChatGPT می‌پرسید «این چیست» چیزی که دریافت می‌کنید به شرح زیر است:

ChatGPT یک مدل زبان AI است که توسط OpenAI توسعه یافته است که قادر است متن انسانی را بر اساس ورودی داده شده تولید کند. این مدل بر روی مجموعه بزرگی از داده‌های متنی آموزش داده شده است و می‌تواند پاسخ به سؤالات، خلاصه کردن متون طولانی، نوشتن داستان و موارد دیگر را ایجاد کند. اغلب در برنامه های هوش مصنوعی محاوره ای برای شبیه سازی مکالمه انسان با کاربران استفاده می شود.

می‌توانید از ChatGPT برای طیف گسترده‌ای از کارهای شخصی، مانند پیام‌رسانی به افراد در برنامه‌های دوستیابی، نوشتن تکالیف، تهیه فهرست‌های مواد غذایی، جستجوی دستور العمل‌ها و حتی استفاده از آن در محل کار استفاده کنید. هر کاری که انتخاب کردی از جمله موارد دیگر، می‌توانید از ChatGPT بخواهید که کد بنویسد، یک پیشینه فروش ایجاد کند، برنامه‌ریزی تجاری را بهبود بخشد و راهنمایی‌های بازاریابی ارائه دهد.

درباره مفهوم و اجرای ربات چت OpenAI پرطرفدار بیشتر بدانید، به آموزش ChatGPT بپیوندید.

آیا ChatGPT اولین ربات چت است؟

اکثر مردم این را نمی دانند، اما ChatGPT چندین دهه است که وجود دارد. و تعداد کمی از آنها وجود دارد. احتمالاً قبلاً از تعداد کمی از آنها استفاده کرده اید. آیا ارتباط با نمایندگان خدمات مشتری از طریق پیامک را به خاطر دارید؟ اکثر آنها چت بات هستند.

ChatGPT نشان‌دهنده پیشرفت قابل توجهی در قابلیت‌های مدل زبان است و نحوه استفاده از ربات‌های گفتگو را دوباره تعریف می‌کند.

آیا همه چت بات ها از هوش مصنوعی استفاده می کنند؟

به طور کلی نه. همه چت بات ها از هوش مصنوعی استفاده نمی کنند. همه چیز به محل استفاده از چت بات بستگی دارد. چت‌بات‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، نسبت به آن‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده نمی‌کنند، تعامل بیشتری دارند. به عنوان مثال، اگر به یک ربات چت غیر هوش مصنوعی پیام دهید که بسته شما تحویل داده نشده است، ممکن است فقط به شما بگوید که درب ورودی را بررسی کنید (بسیار آزاردهنده!). چت ربات هایی مانند ChatGPT الگوریتم های پیچیده ای دارند که تمایل دارند مکالمات را بسیار جالب کنند (من یک مکالمه 30 دقیقه ای برای وبلاگم داشتم!).

آیا همه چت ربات ها از هوش مصنوعی استفاده می کنند؟

ChatGPT چقدر خوب است؟

اجازه دهید با گفتن این نکته شروع کنم که ChatGPT بسیار هوشمند است. او قبلاً امتحانات پزشکی و حقوقی را در ایالات متحده گذرانده است و در عین حال به میلیون ها برنامه نویس کمک می کند تا مشکلات خود را به راحتی حل کنند.

ChatGPT هنوز تست تورینگ را پشت سر نگذاشته است، اما بسیاری از محققان در حال حاضر معتقدند که می تواند. به طرز جالبی، اگر از ChatGPT بپرسید که آیا او زنده است، او می گوید:

نه من زنده نیستم من یک مدل زبان هوش مصنوعی هستم که توسط OpenAI توسعه یافته است، هیچ آگاهی یا احساسی ندارم. من فقط یک برنامه کامپیوتری هستم که برای پاسخ دادن به ورودی های متن و تولید خروجی ها بر اساس الگوهای موجود در داده هایی که روی آنها آموزش دیده ام طراحی شده است.

این باید ساده ترین پاسخ همه باشد!

می توانید با باز کردن شروع کنید chat.openai.com در مرورگر شما از شما خواسته می شود یک حساب کاربری با ایمیل و شماره تلفن و یورکا ایجاد کنید! شما وارد هستید!

استفاده از ChatGPT در حال حاضر رایگان است، اما شایعاتی مبنی بر عرضه نسخه پولی قدرتمندتر در آینده وجود دارد.

ما در Edureka به پتانسیل ChatGPT پی بردیم و متوجه شدیم که این یک مهارت اصلی خواهد بود که مردم در آینده به آن نیاز خواهند داشت. به همین دلیل، ما می توانیم یک دوره آموزشی ChatGPT برای دسترسی شما ایجاد کنیم اینجا.

محدودیت های ChatGPT؟

محدودیت های پاسخ سمی

این بیشتر یک ویژگی است تا یک محدودیت. ChatGPT به گونه ای برنامه ریزی شده است که از پاسخ های نامناسب/سمی جلوگیری کند. بنابراین، تا زمانی که اشتباهی رخ ندهد، هیچ نظر نژادپرستانه، عامیانه و غیره پیدا نخواهید کرد.

کیفیت پاسخ ها به درخواست کاربر بستگی دارد

این یک محدودیت بسیار مهم است زیرا هرچه ورودی شما مبهم تر باشد، پاسخ شما بدتر می شود. اگر چیز بسیار خاصی می خواهید، باید تمام جزئیات را اضافه کنید.

پاسخ ها همیشه درست نیستند

ChatGPT بر روی داده های زیادی آموزش دیده است، اما در واقع آن اطلاعات را درک و اعمال نمی کند. شما می توانید آن را به عنوان یک طوطی تصور کنید که هر چیزی را که دیده است تکرار می کند. در حالی که ChatGPT کار بسیار خوبی در استفاده از این اطلاعات انجام می دهد، هنوز با مشکلات کاملاً جدید و خارج از جعبه دست و پنجه نرم می کند.

این باعث می شود که ChatGPT گاهی اوقات با مشکل مواجه شود و پاسخ های اشتباه یا در برخی موارد پاسخ هایی که به شدت نادرست هستند ارائه دهد.

پاسخ ChatGpt همیشه صحیح نیست

حتی ناظران StackOverflow متوجه این موضوع شدند و به اجماع رسیدند که پاسخ‌ها را از ChatGPT ممنوع کنند زیرا می‌خواستند سیل پاسخ‌های اشتباه ایجاد شده توسط این موضوع را متوقف کنند.

ChatGPT قدیمی است

ChatGPT هیچ ایده ای از اطلاعات فعلی ندارد زیرا بر روی داده های جمع آوری شده قبل از سال 2021 آموزش داده شده است. بنابراین اگر از این برای کار استفاده می کنید، حقایق ذکر شده را بررسی کنید.

محدودیت های چت

نتیجه

و این ما را به پایان این مقاله می رساند. امیدوارم این اطلاعات برای شما مفید و هیجان انگیز بوده باشد. دنیایی از دانش تولید شده از طریق ChatGPT وجود دارد که چیزهای زیادی برای ارائه دارد. برای بررسی به روز رسانی های بیشتر در آینده می توانید این وب سایت را نشانه گذاری کنید. تا آن زمان، یادگیری مبارک!