• خانه
  • وبلاگ
  • ChatGPT در مقابل Google Bard | بزرگترین رقابت در جبهه هوش مصنوعی

ChatGPT در مقابل Google Bard | بزرگترین رقابت در جبهه هوش مصنوعی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


ChatGPT در مقابل Google Bard

بین این دو غول فناوری، بزرگترین درگیری با هوش مصنوعی ChatGPT در مقابل Google Bard از قبل آغاز شده است. با ارائه یک مدل پردازش زبان طبیعی که توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود، Open AI ChatGPT در حال حاضر مجموعه‌ای از امکانات جدید را در زمینه هوش مصنوعی مولد باز کرده است. از سوی دیگر، گوگل اخیراً چت بات خود را به نام Google Bard معرفی کرده است که در روز راه اندازی خود به دلیل دادن پاسخ های نادرست با واکنش های زیادی مواجه شد. بسته به وظیفه دقیق، هر کدام برای هدف متفاوتی طراحی شده اند و دارای نقاط قوت و ضعف منحصر به فردی هستند.

ChatGPT در مقابل Google Bard

با مرور این وبلاگ، ایده روشنی در مورد:

ChatGPT چیست؟

در 30 نوامبر 2022، OpenAI ChatGPT را در دسترس قرار داد. مدل زبان GPT-3 مورد استفاده توسط ChatGPT با استفاده از متن آنلاین نوشته شده توسط انسان آموزش داده شد. این مدل زبان توسط ChatGPT برای ایجاد پاسخ های کاربر به درخواست ها استفاده می شود. یک چت ربات مجهز به هوش مصنوعی به نام ChatGPT از یادگیری ماشینی برای پاسخ دادن به سوالات در یک مکالمه طبیعی استفاده می کند. . به گفته سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، ChatGPT تنها در پنج روز یک میلیون کاربر به دست آورد.

ChatGPT

ChatGPT با استفاده از مدل ترانسفورماتور آموزش داده شده است، یک روش یادگیری عمیق که می تواند مقدار زیادی از ورودی متن را پردازش کند و الگوهای زبان را تشخیص دهد. ChatGPT می‌تواند با استفاده از مدل‌های به‌دست‌آمده در طول آموزش، پاسخ‌هایی را درباره طیف وسیعی از موضوعات ایجاد کند، و داده‌های آموزشی شامل طیف گسترده‌ای از متون، از جمله اخبار، رمان‌ها و وب‌سایت‌ها است. برای آشنایی بیشتر با ChatGPT، می‌توانید این ویدیوی شگفت‌انگیز را تماشا کنید.

برخی از موارد استفاده ChatGPT به شرح زیر است:

ChatGPT را می توان آموزش داد تا به سؤالات متداول مشتریان، از جمله سؤالاتی در مورد مراحل حمل و نقل و بازگشت، محصولات یا خدمات و مسائل پشتیبانی فنی پاسخ دهد. ChatGPT می تواند به کاهش حجم کاری متخصصان پشتیبانی مشتری و بهبود زمان پاسخگویی با دادن پاسخ های دقیق و سریع به این سوالات کمک کند.

ChatGPT می‌تواند اطلاعات و رفتار مشتری را برای ارائه توصیه‌های شخصی محصول یا شانس فروش بالاتر بررسی کند. با ارائه راهکارهای تخصصی می تواند باعث افزایش درآمد و بهبود رضایت مشتری شود.

وظایف معمول را می توان از طریق ChatGPT انجام داد، از جمله برنامه ریزی قرار ملاقات، رزرو و پردازش پرداخت ها. ChatGPT می‌تواند این فرآیندها را خودکار کند، و به عوامل خدمات مشتری اجازه می‌دهد روی مسائل پیچیده‌تر تمرکز کنند.

ChatGPT را می توان برای ترجمه متن به زبان های مختلف آموزش داد. تعاملات چت زنده، ایمیل ها و اسناد مکتوب را می توان با استفاده از این ترجمه کرد.

ChatGPT می تواند برای بهبود کیفیت سیستم های ترجمه ماشینی و در نتیجه ترجمه های بهتر استفاده شود.

ChatGPT می تواند با ترجمه سوالات و نظرات مشتری در زمان واقعی به خدمات چند زبانه به مشتریان کمک کند.

با استفاده از ChatGPT می توان خلاصه متون طولانی تر، مانند مقاله ها یا گزارش ها را ایجاد کرد. ChatGPT می‌تواند خلاصه‌ای از متن اصلی ایجاد کند که با ارزیابی متن و برجسته کردن مهم‌ترین قسمت‌های آن، ایده‌های اصلی آن را به دقت منعکس کند.

آموزش ChatGPT برای تولید متنی که از نظر سبک و گرامری شبیه به یک مطلب خاص باشد، امکان پذیر است. این برای ایجاد محتوایی مفید است که باید لحن و سبک ثابتی داشته باشد، مانند پست‌های رسانه‌های اجتماعی، کپی بازاریابی ایمیلی یا انواع دیگر محتوا.

با تحقیق در مورد رفتار و ترجیحات کاربر، ChatGPT می تواند به شخصی سازی محتوا برای کاربران خاص کمک کند. کسب و کارها می توانند با ایجاد محتوای شخصی سازی شده، تجربه جالب و مرتبط تری را به مشتریان خود ارائه دهند.

با مطالعه رفتار و ترجیحات آنها، ChatGPT می تواند برای ارائه تجربیات یادگیری فردی به دانش آموزان استفاده شود.

ChatGPT می تواند با فیلتر کردن بسیاری از مطالب برای یافتن حقایق مهم، به تحقیق کمک کند. دانشجویان و محققانی که نیاز به دسترسی و کاوش سریع به مطالب زیادی دارند، ممکن است این را مفید بیابند.

ChatGPT می تواند با ارائه بازخورد خودکار در مورد تکالیف کتبی به ارزیابی دانش آموزان کمک کند. بررسی ساختار و محتوای کار نوشتاری دانش آموز.

اکنون که chatGPT را بهتر درک می کنیم، بیایید با Google Bard آشنا شویم.

Google Bard چیست؟

Google مدل زبان آزمایشی خود “Bard” را در ژوئن 2021 منتشر کرد. Bard در بالای مدل زبان فعلی گوگل، BERT، برای درک وظایف پردازش زبان طبیعی مانند پاسخ به سؤال، تجزیه و تحلیل احساسات، و ترجمه زبان (نماینده‌های رمزگذار دوطرفه از Transformers) طراحی شده است. ) .. مدل زبان برای برنامه های گفتگو به Google Bard (LaMDA) قدرت می دهد. در مدل سبک وزن LaMDA معرفی شد.

گوگل بارد

از طریق این مدل زبان، بارد به سوالات با جزئیات بیشتر از یک جستجوی ساده در گوگل پاسخ می دهد. دومین تکرار سبک تر LaMDA به قدرت CPU کمتری نیاز دارد که امکان افزایش ظرفیت کاربر و جمع آوری بازخورد را فراهم می کند. آزمایش بتا برای Bard اکنون در حال انجام است. مانند دستیارهای دیجیتالی مانند الکسا و سیری، هدف اصلی بارد دریافت اطلاعات در یک پاسخ مستقیم، نه در صفحه نتایج موتور جستجو، بلکه با پیوندهایی برای کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر است.

برخی از موارد استفاده از Google Bard که ممکن است در آینده مشاهده کنیم عبارتند از:

پیشنهادهای کلمه، عبارت و موضوع Google Bard می‌تواند به نویسندگان کمک کند تا مفاهیم تازه‌ای برای داستان‌ها، شخصیت‌ها یا تنظیمات پیدا کنند.

Google Bard می تواند یک اثر را رتبه بندی کند و نظرات خود را در مورد جنبه هایی مانند سبک، لحن و ساختار ارائه دهد و به نویسندگان کمک کند تا مهارت های خود را بهبود بخشند.

برای کمک به نویسندگان برای غلبه بر موانع نویسنده یا ایجاد نوشتار بهتر، Google Bard می‌تواند مترادف‌ها، کلمات مرتبط یا پیشنهادهای عبارت جایگزین را ارائه دهد.

چت ربات Google Bard AI می تواند به شما کمک کند زمان خود را مدیریت کنید و مطمئن شوید که هرگز فراموش نکنید که یک مرحله ضروری را در یک فرآیند کامل کنید یا یک قرار ملاقات را از دست بدهید.

چت بات از هوش مصنوعی گوگل برای انجام خودکار تعدادی از کارها مانند رزرو رستوران و ترتیب دادن یک سفر استفاده می کند. با کمک این چت بات جدید، انتظار می رود گوگل بتواند چیزهایی را برای شما بخرد و همچنین آنها را پیدا کند.

زیرا ما از قبل هم با چت بات ها و هم با موارد استفاده ای که آنها به ما ارائه می دهند یا در آینده به ما ارائه می دهند آشنا هستیم. اکنون خواهیم دید که چه تفاوت هایی بین ChatGPT و Google Bard وجود دارد.

ChatGPT در مقابل Google Bard

عواملChatGPTگوگل بارد
توسعه و آموزشChatGPT توسط OpenAI توسعه یافته و آموزش داده شده استGoogle Bard توسط گوگل توسعه یافته و آموزش داده شده است
اندازه و قابلیت هاChatGPT در حال حاضر در چندین نسخه مختلف از 117 میلیون تا 6 میلیارد پارامتر موجود است.Google Bard در حال حاضر در یک نسخه با 1.6 میلیارد پارامتر موجود است
پاسخ به داده هاهمراه با نتایج جستجوی استاندارد، در زمان واقعی تولید و پاسخ می دهد.با استفاده از داده های تولید شده تا سال 2021، پاسخ های فقط متنی تولید می کند.
جستجوگر سرقت ادبیChatGPT حاوی یک بررسی کننده سرقت ادبی داخلی است (طبقه بندی متن AI)Google Bard هنوز از آشکارساز سرقت ادبی پشتیبانی نمی کند.
پیاده سازیبرای یافتن اطلاعات جدید اینترنتی، ChatGPT به عنوان یک مدل GPT4 با مایکروسافت بینگ پیاده سازی خواهد شد.در حین اتصال با مجموعه Google، Google Bard جدیدترین و برتر اطلاعات را تولید می کند.

در این نبرد، امکانات بی پایان است. این هیجان انگیزترین بخش است هر دو شرکت روز به روز در حال توسعه مدل های زبان خود هستند. ChatGPT اکنون آماده است تا به نسخه GPT4 که با مایکروسافت بینگ ارائه می شود متعهد شود، در حالی که Google Bard آماده است تا با مجموعه Google یکی شود. بیایید ببینیم این فناوری ها چگونه زندگی ما را تغییر خواهند داد. هر دو مزایا و محدودیت‌های خود را دارند، اما جالب‌ترین چیز این است که به هر شکلی، هوش مصنوعی در روزهای آینده شاهد بزرگترین دستاورد خود خواهد بود.

اگر می خواهید درباره ChatGPT بیشتر بدانید، Edureka عالی و آموزنده ارائه می دهد دوره آموزشی ChatGPT که به شما کمک می کند تا مهارت های خود را در بخش IT افزایش دهید.

برای دریافت گواهینامه ها و دوره های با ارزش بیشتر، مبلغی را پرداخت کنید ادورکا وب سایت برای ورود به شرکت رویایی شما