• خانه
  • وبلاگ
  • IIS چیست و چه کاربردی دارد و نحوه کار آن – پارسپک

IIS چیست و چه کاربردی دارد و نحوه کار آن – پارسپک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

فناوری میزبانی ابری راه طولانی را تا به حال طی کرده است و هم اکنون بسیاری از صاحبان تجارت های بزرگ در حال استفاده از آن هستند. Size نیست. بسیاری از کاربران وردپرسی که از هاست های معمولی استفاده می کنند معمولا با این محدودیت ها مواجه می شوند. در پایان از نظر بسیاری از منتقدان تکنولوژی ابری از مزایای بسیاری برخوردار است که این مزایا می تواند عاملی برای چشم پوشی از معایب آن باشد. مزایای سرور ابری چه می باشد ؟ مزایای مهاجرت از سرور سنتی به سرورهای ابری در چیست؟ برای توضیح اینکه دیتاسنتر ابری یا مجازی (Virtual Data Center) چیست بهتر می نماید که معنای آن را در مقایسه با VPS بفهمیم. البته برای این مورد اعتبار شرکت ارائه دهنده سرور نیز مهم می باشد زیرا شرکت مذکور باید بستر لازم را فراهم آورد. در بیشتر موارد ممکن است حساب کاربریتان مسدود شود و یا لازم باشد که احراز هویت کنید. سرورهای ابری ارزانتر از میزبانی اشتراکی هستند زیرا ارائه دهنده میزبانی وب هزینه صدور مجوز برای نرم افزار مدیریت سرور یا پرداخت پشتیبانی فنی برای موارد خاص خود را پرداخت نمیکند. ● منابع سرور فقط برای برنامههایی که نصب کردهاید استفاده میشود. ● فقط به دنبال نصب وردپرس و راه اندازی ایمیل هستید. همان طور که در این مقاله اشاره شد هر سرور اصطلاحاً در یک ابر وظیفه خاصی را دنبال می کند تا در هر زمان در صورت بروز مشکلات احتمالی برای یک سرور، مابقی سرور ها جایگزین آن شده و از قطع شدن وب سایت مربوطه جلوگیری نمایند. اگر به دنبال خرید و یا اجاره سرور مجازی هستید با ما در ارتباط باشید. • مجازی سازی سرور به معنای پنهان کردن منابع سرورها (از جمله تعداد و هویت سرورهای فیزیکی، پردازنده ها و سیستم عامل ها) از دید کاربران است.

سرورهای هاست اشتراکی مناسب سایتهای سادهای است که نسبتا دارای تعداد کمی بازدید کننده هستند. • شما یک پروژه پیچیده دارید (فروشگاه آنلاین، سیستم صدور صورتحساب) که نیاز به مجموعه ای از ماشین های مجازی روی یک شبکه داخلی، پیکربندی تنظیم کننده بار، فایروال و دیگر سرویس های شبکه می باشد. بزرگترین عوامل تعیین کننده این است که آیا شما مهارت فنی و زمان لازم برای ساختن پلن مورد نظر خود را دارید یا خیر. دیتاسنتر مجازی یک مجموعه از منابع ابری (شامل vCPU ،RAM، فضای دیسک و یک IP یا بیشتر) می باشد که شما از این منابع می توانید یک ماشین مجازی با پیکربندی لازم را یا از یک Template با سیستم عامل از قبل نصب شده و یا از طریق فایل ISO نصب نمایید. یک SDDC یا به عبارت دیگر Software-Defined Data Center شامل تمام عناصر یک زیر ساخت مرکز داده مثل پردازنده، سیستم ذخیره سازی، شبکه و امنیت است که همه عناصر را به صورت مجازی به عنوان یک سرویس ارائه می دهد.استقرار، تامین، پیکربندی و بهره برداری از همه سخت افزارها به صورت انتزاعی بوده و همگی از طریق نرم افزار پیاده سازی می شوند. مثلاً شما نمی خواهید که با Ruleهای NAT (در یک دیتاسنتر مجازی برای اعطای دسترسی RDP/SSH باید آن ها را پیکربندی کنید) درگیر باشید. آسام سرور با ارائۀ بهترین سرورهای مجازی خارجی و ایرانی با پشتیبانی دائم و شبانهروزی، دست شما را برای رسیدن به قلههای موفقیت میگیرد. سرور مجازی شما را قادر میسازد وبسایت خود را بدون نگرانی درمورد زمان لود شدن بهروزرسانی کنید. گاهی امکان دارد بخواهید کنترل بیشتری بر روی نرمافزاری که میتوانید برای بهینهسازی عملکرد وبسایت خود نصب کنید داشته باشید. از طرف دیگر هرچه کسب و کارتان توسعهی بیشتری یابد، نیاز به هاست قدرتمندتر و سرورهای قویتر برای وبسایت بیشتر احساس میشود. منابع مورد نیاز برای پشتیبانی و میزبانی وب سایت شما در نقاط مختلف و بر روی چندین سرور توزیع می شود ولی در واقع همگی آن ها یک کار واحد را انجام می دهند و آن هم پشتیبانی همیشگی از وب سایت شما است.

ولی در سرویس های ابری بعلت این که تمامی تنظیمات و عملیات به صورت خودکار انجام می شود سرور در کمتر از یک دقیقه آماده و در اختیار کاربر قرار می گیرد. با استفاده از سرور مجازی ترید وب داده می توانید امنیت اکانت های کاربری خود را در تمامی سایت های بین المللی تضمین کنید. در میزبانی های اشتراکی صدها وب سایت بر روی یک سرور مرکزی قرار می گیرند، در نتیجه هزینه راه اندازی و نگهداری هریک از آن های بسیار پایین خواهد بود اما در صورت بروز مشکل در سرور مرکزی تمامی وب سایت های مذکور نیز قطع خواهند شد. این امر باعث کاهش قابل توجه زمان های Down بودن و قطعی وب سایت شما در صورت به وجود آمدن مشکل برای سرور می شود. مشکل اصلی این نرم افزارها، دسترسی آنها به اطلاعات شخصی شماست که گاهی این اطلاعات در ازای استفاده از وی پی ان در اختیار شخص ثالثی قرار میگیرد. به همین دلیل است که sysadmins باتجربه لینوکس گاهی اوقات با یک سرور ابری خالی شروع میکنند که در آن میتوانند از منابع اختصاص یافته به دلخواه خود استفاده کنند. یک سری ارائهدهندگان سرویس وی پی ان نظیر expressvpn از نشت اطلاعات جلوگیری میکنند. البته می بایست این نکته را در نظر داشته باشید که هر چند تعداد سایتهای میزبانی(هاستینگ) در یک سرور هاستینگ VPS کمتر از انواع اشتراکی است، اما باز هم سایتها از یک سرور اشتراکی استفاده میکنند.

معمولا در ساعات پیک که تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما به شدت افزایش می یابد، ممکن است با مشکلاتی از قبیل افت سرعت و یا کمبود Bandwidth مواجه شوید، که این مشکلات در میزبانی ابری کاملا از بین خواهد رفت و تقسیم شدن وظیفه بارگذاری وب سایت شما باعث افزایش سرعت لود شدن آن نیز می شود. با بودجه یکسان شما می توانید سروری سریعتر از سرور سنتی داشته باشید و سایت شما برروی زیرساخت ابری سریعتر از زیرساخت سنتی بارگذاری شود. استفاده از سرورهای ابری امکانات زیادی در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید به راحتی زیرساخت خود را ایجاد و کنترل بهتری برروی منابع و وضعیت سرور خود داشته باشید و هزینه های آن را نیز کاهش دهید. در سرورهای سنتی ممکن است شما بتوانید عملیات خاموش/روشن/راه اندازی مجدد را انجام دهید و حتی عمل بازگشت به تنظیمات کارخانه ای که همان نصب مجدد سیستم عامل یا تعویض آن می باشد را انجام دهید ولی جهت انجام این کار باید با واحد پشتیبانی در ارتباط باشید تا آن کار برای شما انجام دهد. در سرویس های سنتی امکان گرفتن بکاپ کامل از سرور شما وجود ندارد ولی در سرویس های ابری این کار به راحتی و هم توسط سیستم یه صورتی دوره ای و هم توسط کاربر در زمان مورد نیاز انجام می شود. به بخش Boot رفته و صفحه ای مثل صفحه زیر را خواهید دید، با دکمه هایی که در زیر صفحه به آن اشاره شده اولویت اول بوت خود را به جای درایو سی دی یا دیسک، به فلش مموری(Removable Devices) بدهید. در دنیای امروز که تکنولوژی به سرعت در حال رشد می باشد فناوری های قدیمی منسوخ و جای خود را به فناوری های جدید می دهند. از آنجا که ذخیره اطلاعات شما در میزبانی های ابری به صورت متمرکز نبوده و در سطح چندین سرور پراکنده است، بنابراین مدیریت و تامین امنیت آن ها برای مقابله با هکر های نیز کار سخت تری خواهد بود.

پروسه تایید حساب اختیاری است، در نتیجه افراد میتوانند فقط با یک آدرس ایمیل معامله را شروع کنند. به گزارش برنا، آدرس هر دستگاه متصل به اینترنت را آی پی ثابت میگویند. همان طوری که اطلاع دارید هر سایت اینترنتی برای میزبانی و سرویس های تحت وب خود به یک سری امکانات سخت افزاری، نرم افزاری و شبکه های کامپیوتری نیازمند است و در این طور مواقع یکی از راه حل های موجود استفاده از سرور اختصاصی است که در اصل این سرورهای اختصاصی یک کامپیوتر هستند که تجهیزات مختلفی را در بر می گیرد از جمله هارد دیسک های پر سرعت، حافظه رم با سرعت و حجم و کیفیت بسیار بالا، پردازنده یا همان CPU هایی با چندین هسته که بتوانند به صورت شبانه روز و بدون اینکه خراب شوند، کار کنند. در حالی که نقش هاست به اشتراک گذاری همین فایلهای موجود در شبکه است. هاست ابری به دلیل استفاده از فضای کلود موجب افزایش آپتایم، امنیت، میفیت و سرعت سایت شما میشود. همچنین در زمان های پیک مصرف منابع که یک سرور با ازدیاد درخواست از طرف بازدیدکنندگان مواجه می شود و افت سرعت و کمبود Bandwidth در آن اجتناب ناپذیر خواهد بود، بقیه سرورهای درون یک “ابر” به کمک آمده و بار ترافیکی را بین خود تقسیم می نمایند که این امر موجب افزایش کیفیت در ارائه خدمات به کاربران می شود. در این شرایط افراد قادر خواهند بود سایت و ایمیل خود را میزبانی کنند و به کمک سرور مجازی ویندوز بیشتر اپلیکیشن هایی که به صورت روزمره از آن ها استفاده می کنند را در دسترس داشته باشند. از مهمترین و ضروری ترین ابزارها برای ترید در بایننس و مقابله با این محدودیت ایجاد شده، داشتن سرور مجازی بایننس یا همان در اختیار داشتن VPS بایننس است. این موارد مستلزم داشتن دانش قوی، یا تمایل به یادگیری، رابط خط فرمان Linux (CLI) است.

از آنجایی که راه اندازی تمام موارد امنیتی گفته شده به وسیله یک شبکه اختصاصی پرهزینه خواهد بود، بنابراین مواردی که در بالا ذکر شد، از قبل در دیتا سنترها پیادهسازی شده اند. با بزرگ تر شدن ابعاد تجارت شما و به مراتب ازدیاد ترافیک و بازدیدکنندگان وب سایت، هزینه نگهداری و ارائه خدمات میزبانی ابری نیز افزایش خواهد یافت، بنابراین مجبور خواهید بود تا درامد خود را نیز مطابق آن افزایش دهید تا از پس هزینه های مربوطه بر آیید. بنابراین شما به یک راهنمای خرید سرور مجازی و اختصاصی نیاز خواهید داشت. داشتن پشتیبانی مناسب هم از دیگر عوامل مهم و تعیینکننده برای انتخاب شرکت هاستینگی است که میخواهید از آن سرو مجازی با کیفیت خریداری کنید. آنها از مشکلات سخت افزاری که در سرورهای فیزیکی دیده شده اند جلوگیری می کنند، و احتمالاً آنها پایدارترین گزینه برای مشاغلی هستند که مایل به پایین نگه داشتن بودجه IT خود می باشند. اما در سرور اختصاصی سرور برای شخص شما خواهد بود و می توانید هر کاری که بخواهید روی سرور انجام دهید. های متعدد اجازه اجرا شدن بر روی کامپیوتر میزبان را میدهد.در اینده به طور مفصل به نحوه عملکرد VPS خواهیم پرداخت. در مجموع تعامل چندین سرور با یکدیگر برای پشتیبانی وب سایت و تقسیم وظایف بین آن ها در زمان های ضروری پردازش ابری نامیده میشود. ویژگی مهم استفاده از سرور مجازی این است که اگر در بازهای از زمان ترافیک زیادی دریافت کنید، منابع VPS میتوانند برای برآورده کردن خواسته های جدید سایت شما گسترش یابند. نکته مهمی که در سرور های مجازی وجود دارد انعطاف بالای آن ها برای هر بودجه و هر نوع کاربردی است. کنند , یکی از دلایل مهمی که کاربران را سوق استفاده از بایننس را میدهد مهلت ۴۸ ساعته برای جابجایی داراییها در شرایط تحریمی و … گنجه هاست یکی دیگر از شرکت های میزبانی وب در ایران است که شاید از دید خیلی ها اصلا معروف نباشد.