VPN یا VPS کدامیک برای ما مناسب تر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وقتی شما بدونید هاست چی هستش و به چه چیزی سرور و سرور اختصاصی می گیویند خیلی راحتر تفاوت هاست و سرور را درک می کنید. تا این لحظه متوجه شدیم هاست و سرور چی هستند. گرفتن بکاپ، نگهداری چندین نسخه پشتیبان و بازیابی آنها سریع و آسان است و این اطمینان را میدهد که حتی در بدترین حالات امکان محافظت از اطلاعات شما وجود دارد. به همین دلیل هم از سرور اختصاصی قیمت پایینتری دارد ولی تمام ویژگیهای یک سرور اختصاصی را در اختیار شما قرار میدهد. همچنین اتوماسیون و تجهیزات جانبی، VPS را به یک هاست مناسب به ویژه برای SMB های در حال رشد در سال ۲۰۲۰ تبدیل کرده است. همچنین سرعت وب سایت شما به نحوه کانفیگ سروری که وب سایت شما در ان میزبانی میشود بستگی دارد در حال حاضر سرور های نبض وب به بهترین شکل کانفیگ و بهینه سازی شده اند که باعث خواهد شد وب سایت شما با سرعت بیشتری برای بازدید کنندگان ایرانی و خارجی نمایش داده شود. 6- آیا استفاده از سرور خارجی باعث افت سرعت وب سایت و ایجاد اختلال در دریافت اینماد و درگاه پرداخت بانکی خواهد شد؟ در سرور اختصاصی تمام منابع سرور اعم از سی پی یو، رم و هارد در اختیار شما قرار دارد و سایت شما به تنهایی روی یک سرور قرار میگیرد و سایت دگیری در سرور شما آپلود نخواد شد. چه بهمنظور استفاده در میزبانی وب و چه دانلود و آپلود فایل. ۵-انواع سیستم عامل ها در هاست چیست؟

همچنین ارائه دهنده خدمات VPS باید با انواع برنامه ها و نرم افزارهای فارکس ، همراه با انواع سبک های تجاری ، از جمله استراتژی های تجارت خودکار، راحت باشد. امروزه بسیاری از برنامه نویسان برای توسعه پروژه های نرم افزاری نیاز به سرویس های خاصی دارند که اگر این پروژه بزرگ باشد، نیاز است که برای آن ها سرور مجازی تهیه کنند. زیرا ممکن است یک هاستی مربوط به یک وبسایت داشته باشیم که نیازمند چندین سرور باشد، مانند شبکه های اجتماعی همچون facebook و یا چندین وب سایت داشته باشیم که همه از طریق یک سرور پشتیبانی بشوند. در هنگام خرید سرور های مجازی و بررسی سرعت و کیفیت سرور می توانید از صحت انتخاب خود تا حدودی اطمینان پیدا کنید، با این حال موردی که نباید ناگفته بماند اهمیت بالای کیفیت و منابع اختصاصی در سرور های مجازی می باشد، ممکن است منابعی یکسان در یک مجازی ساز بین 20 سرور و در مجازی سازی دیگر بین 8 سرور به اشتراک گذاشته شده باشد که به شدت روی کیفیت و قیمت سرور های مجازی تاثیر گذار خواهد بود. سرور یک کامپیوتر مثل همین کامپیوترهای خود شما است با این تفاوت که سیستم عاملش مدل سروری است و این که ۲۴ ساعته به اینترنت وصل است و در دسترس می باشد. کافی است تنها برای یک لحظه تصور کنید اینترنت دنیا قطع شود تا به اهمیت شبکه پی ببرید. سرورها در یک مکان مناسب که بهصورت مداوم برق و اینترنت آنها متصل است نگهداری میشوند که به آنها دیتاسنتر گفته میشود. این سرور های مجازی پرسرعت و پر قدرت با هزینه کمتری به نسبت سایر سرورها و میزبان ها در اختیار شما قرار می گیرند.

اطمینان داریم با هنر کار تیمی و قدرت تیم حرفه ای متخصصان رِپ گَد ، می توانیم به رویاهای شما رنگ واقعیت ببخشیم و در تمامی بلندپروازی هایتان، حامی کسب و کار آنلاین شما بمانیم. یوزرنیم پیشفرض تمامی ماشین های لینوکس root میباشد. بر روی تمامی سرویس ها سیستم عامل لینوکس قابل ارائه می باشد. در RAID 5 به حداقل سه هارد نیاز است و یک سوم فضای هر هارد به تحمل خطا اختصاصی داده می شود و قابل استفاده نیست. امروزه سرورهای مجازی بسیار قابل انعطاف هستند و گزینههای متعدد / سفارشی سازی را ارائه میدهند. سرورهای اختصاصی به صورت سفارشی و دستی از مولفههای مجزا مطابق با خواسته ایجاد میشوند. یکی دیگر از مزایای سرور مجازی تهیه بکاپ به صورت اتوماتیک است. از طرفی این سرور مجازی این امکان را به افراد میدهد تا منابع محاسباتی بالا بدون صرف هزینهای در دسترس داشته باشد. می توان گفت به صورت کلی با توجه به این مورد که امنیت سرور ها داخلی و مربوط به سیستم عامل و تنظیماتی است که بر روی سرور میزبان شده است می شود در صورتی که این موارد به صورت تخصصی توسط افراد کاربلد انجام شود مشکل خاصی برای کاربران چه در سرور های داخلی و چه در سرور های خارج از کشور پیش نخواهد آمد. همه این موارد بدون نیاز به تعامل با افراد دیگر، تاخیر در مونتاژ سختافزار یا نصب نرمافزار، مستقیما در کنترل پنل مورد استفاده برای ایجاد VPS مدیریت میشوند. اول از همه اینکه یک server برای آنکه از میزبان های دیگر در شبکه های جهانی متمایز شود، احتیاج دارد که نام بخصوصی داشته باشد. 1. روش اول محدود کردن بروزرسانیهای ویندوز است. اما اول لازم است بدانیم VPS یا سرور مجازی چیست ؟ همچنین اگر سرعت لود سایت شما کند است، لازم است از سرور مجازی استفاده نمایید. این کار روندی آهسته دارد زیرا مستلزم برقراری ارتباط با مدیر حساب، تیم تحویل و در نظر گرفتن زمان لازم برای ساخت و استقرار سرور میباشد.

میزبانی VPS میزبانی VPS چگونه کار می کند؟ وقتی یک سرور اختصاصی رو به چند سرور تبدیل کنیم، سرور مجازی یا vps می گویند. به همین دلیل توسعه سرور مجازی بسیار آسان است و در صورت لزوم امکان مقیاس بندی وجود دارد. به عنوان مثال، يک VPS مي تواند شامل ۵۱۲ مگابايت از ۸ گيگابايت حافظه اصلي سرور را به صورت تضمين شده به همراه ۵۰ گيگابايت فضاي ذخيره سازي و ۵۰۰ گيگابايت پهناي باند ماهيانه باشد. این رابطه را میتوان به صورت یک نسبت مستقیم در نمودار نشان داد. در بیشتر موارد کاربردی به غیر از کارهایی که به دسترسی مستقیم به برخی تجهیزات مورد نیازمند هست ، سرور مجازی کاربرد دارد. سرور یکی از مهم ترین امکاناتی است که در هنگام راه اندازی سایت در اختیار ما قرار داده می شود، برای اینکه بتوانیم به اطلاعات خود در سایت دسترسی داشته باشیم به هاست نیاز دارید که هاست روی سرور قرار می گیرد. البته شما باید توجه داشت چه استفاده های دیگر میباشد که شما اختیار دارید. آنها کامپیوترهایی با قدرتِ پردازش بالا و در اصل، هستهی مرکزی یک شبکهی کامپیوتری هستند که نه تنها قدرت انجام پردازشهای سنگین را دارند، بلکه برای به اشتراک گذاری فایلها و منابع نیز به آنها نیاز دارید. این سرویس بیشترین قدرت و امنیت را دارد اما هزینه آن بسیار زیاد و در حدود ماهیانه ۴۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان می باشد. هزینه های این سرویس معمولا در سال حدود ۵۰ هزار تومان می باشند.

این سرویس برای وب سایت های پربازدید و مهم توصیه می شود ، هزینه های این سرویس معمولا از حدود ماهیانه ۵۰ هزار تومان به بالا می باشد. وقتی که شما هاستی را خریداری مینمایید و وبسایت خود را بر روی آن راهاندازی میکنید، وجود هر گونه اختلال بر روی Host، ممکن است منجر به عدم دسترسی به سایت شما گردد. در این نوع سرویس در یک سرور اختصاصی یا مجازی به تعداد مشخصی کاربر ( بستگی به قدرت سرور ) هاست ایجاد می شود که هر کدام از آنها دسترسی به سایت خود دارند، تمام سرویس های با نام میزبانی وب یا هاست در اینترنت از نوع اشتراکی می باشند، هزینه های اشتراکی بسیار کمتر است، امنیت این سرویس ها خوب است اما در هر صورت با توجه وجود تعداد دیگری سایت در یک سرور استفاده این سرویس برای سایت های بسیار معتبر توصیه نمی شود. هاست وردپرس دارای ویژگیها و امکانات فوق العادهای است که در مقاله مربوط به آن به طور کامل به این نوع پرداخته ایم. اما از نظر پایداری نسخهای کاملاً مناسب محسوب میشود، زیرا همه پکیجهای اصلی به طور کامل تست میشوند. همه این اتفاقات به دلیل ماهیت سرورهای مجازی ممکن هستند. VPS هنوز هم نوعی اشتراک مسکن است، با این حال، هر کس اتاق مخصوص خود را دارد که می تواند فضا را با توجه به نیاز خود سفارشی کند. ببینید دوستان سرور هم یک مدل هاست است اما یک نوع قوی با سخت افزار بالا و با قابلیت دسترسی به سیستم و مدیریت و سفارشی سازی بیشتر، حالا می توان این فضای سرور را به چندین بخش تقسیم کرد و در اختیار چندین سایت قرار داد. بعد از اتمام کنفرانس نیز در کمترین زمان، فایلهای ضبط شده در اختیار شما قرار میگیرد و همچنین قابلیت بررسی اطلاعات جلسه وب کنفرانس برگزار شده شامل کاربران شرکت کننده و اطلاعات بارگذاری شده و ذخیره آنها به صورت فایل اکسل وجود دارد.جهت اتصال نرم افزار وب کنفرانس به سیستمهای مدیریت آموزش همیشه مشکلاتی وجود داشته است.

از قبل امکان انتخاب سیستم عامل مورد نظرتان و سطح مدیریت پشتیبانی وجود دارد و فقط با گذشت چند دقیقه میتوانید با دسترسی روت آنلاین شوید، میتوانید اپلیکیشنهای خود را توسعه داده، فایلها را بارگذاری کرده و پروژهها را آنلاین دریافت نمایید. جهت اطلاعات بیشتر مقاله centos چیست را مطالعه نمایید. در این مقاله تفاوت هاست و سرور و فرق هاست با سرور مجازی را مورد بررسی قرار دادیم و هر کدام را به صورت جدا تعریف کردیم. » ترجمه میشود، امّا ترجمة مرحوم آیتی و استاد شهیدی نیز تنها به ترجمة صورت زبان مبدأ به شیوة ایجاز روی آوردهاند، با این تفاوت که ترجمة استاد شهیدی ترجمهای ادبی و شیوا متناسب با سبک ادبی زبان مبدأ برگزیدهاند. همه این اتفاقات توسط مدیر سرور و بدون نگرانی درباره نحوه انجام کار صورت میگیرد. احتمالا گمان میکنید که همه این ویژگیها و اجزای خودکار باعث افزایش قیمت این فناوری مجازی میشود، اما اشتباه میکنید. امروزه همه مشاغل در تلاش برای جذب سهم بازار و مشتری و مشاهده رشد کلی هستند. این در حالی است که سرورهای اختصاصی سنتی به آپدیتهای نرم افزاری بیشتر نیاز دارند که روی نرمافزارها تاثیرمنفی دارند، از طرف دیگر سرورهای مجازی برای بهرهمندی از فناوریهای جدید به آسانی سازگار و به روز رسانی میشوند. به وسیله این سرور، شما به یک سرور جداگانه از رایانه شخصی خود در اختیار دارید، که کاملا هم از آن خودتان و یا تیمتان خواهد بود و از ویژگی های خاص سخت افزاری و نرم افزاری در کنار آنلاین بودن همیشگی بدون خاموشی و قطعی نوسان در سرعت شبکه استفاده می کنید. اما در سرویس سرور اختصاصی، یک سرور به صورت کامل در اختیار مشتری قرار گرفته و امکان مدیریت کامل آن، اعم از انتخاب سیستم عامل، نوع سخت افزار، پیادهسازی و سفارشیسازی استراتژهای امنیتی، در اختیار داشتن تمام منابع سخت افزاری و بهرهمندی از تمام پهنای باند اختصاص یافته و …

قیمت سرور اختصاصی نیز بسته به نوع سیستم عامل، منطقه جغرافیایی و منابع متفاوت است. از منظر دیگر هم می شود به این موضوع توجه کرد و گفت که هاست یک فضا از سرور می باشد که وب سایت شما در آن قرار دارد. سرعت بر عملکرد سایت تأثیر بسزایی دارد و اگر به آن توجه نداشته باشیم ممکن است کاربران زیادی را از دست دهیم. این پلتفرم پلتفرمی آشناست ولی به اندازه سایر پلتفرم های دیگر ، خیر . تفاوت اصلی سرور مجازی با هاست اختصاصی این است که در سرور مجازی امکان افزایش حافظه و فضای دیسک وجود دارد و هستههای پردازنده سریع و با یک کلیک اضافه میشوند. همان طور که در بالا گفتیم وقتی یک سرور (یک کامیپوتر) را به چند سرور کوچکتر با سخت افزار یکسان تقسیم می کنیم به آن سرور مجازی می گویند. هنگام استفاده از سرورهای اختصاصی سنتی، اگر به افزایش میزان حافظه یا فضای دیسک نیاز داشته باشید، زمان انجام کارها و تامین نیازهای خود، قطعی هنگام بروزرسانی سخت افزار و هنگام انتقال اطلاعات با تاخیرهای طولانی و مشکلات احتمالی در سایت یا پروژه روبرو میشوید. به کمک این اطلاعات می توانید انتخاب مناسبی برای سایت و کسب وکار خود داشته باشید.پس همراه وب ایده باشید. این ویژگی اتوماتیک بودن به معنای این است که به سادگی میتوانیم از خدمات اضافی استفاده و افزودن این ویژگیها به سرور مجازی را آسان نماییم.