• خانه
  • وبلاگ
  • Vps چیست؛ انواع سرور مجازی برای کسبوکارها – بهسا الکترونیک لیدوما

Vps چیست؛ انواع سرور مجازی برای کسبوکارها – بهسا الکترونیک لیدوما

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

شما می توانید انواع سیستم عامل های لینوکسی و ویندوزی را روی سرورها نصب نمایید. در سرویس های سنتی شما امکان مدیریت فایروال را از داخل سیستم عامل دارید ولی در سرویس های ابری علاوه برا فایروال داخل سرور شما می توانید از پنل مدیریت فایروال در خارج از سرور نیز استفاده کنید و به راحتی پورت مورد نیاز خود را بسته یا باز نمایید. VPN یا فیلتر شکن نیز میتواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که زیاد سفر میکنند یا دور کار هستند. از طریق یک پلتفرم رایانش ابری ساخته، میزبانی و تحویل داده می شود و می تواند از راه دور به آن دسترسی پیدا کرد. تمام افرادی که در این صرافی عضو شدن متوجه این موضوع هستن که این پلتفرم برای تجارت ارزهای دیجیتال راحت نیست و نیاز به آموزش و یادگیری دارد و باید توسط یه متخصص و استاد آموزش ببینند که پیشنهاد من به شما آموزشهای یکی از اساتید خوب رو به نامه () معرفی می کنم. بر روی سرور مجازی و یا اختصاصی نرم افزاری جهت پردازش درخواستهای کاربر نصب میشود و از این طریق به بازدید کنندگان وبسایت سرویس دهی میشود. یک سرور ابری برای یک کسب و کار ، ثبات و امنیت ایجاد می کند، بدلیل اینکه هر مشکل نرم افزاری از محیط شما ایزوله هستند.

ولی بسته به نیاز هر فردی میتوان کاربردهای مختلفی از آن گرفت. درصورتیکه سرور تهیه نمودهاید ولی از بستر مناسب برای پشتیبانی از سرور اعم از دما، رطوبت مناسب و همچنین پهنای باند برخوردار نمیباشید، میتوانید از شرکتهای که دارای دیتاسنتر و یا اتاق سرور هستند، فضا اجاره نمایید تا سرور خود را در آن قرار دهید. بعد از حل کردن کد امنیتی به ویندوز وارد میشوید ، در اینجا شما 10 دقیقه زمان دارید تا از vps ویندوز استفاده کنید و بعد از ده دقیقه اکانت شما تمام میشه در واقع این یک حساب tiral است ولی در همان ده دقیقه هم میتوان استفاده بهینه کرد. اما اگه بخواهید هر ارزی را از حساب خارج کنید و برداشت بزنید (Withdraw) با توجه به اون رمز ارز از شما مبلغ ناچیزی را دریافت میکند که در اصل این فی شبکه برای انتقال اون رمز ارز است که در تمامی اکسچنجها از جمله خود بایننس هم از شما این مبلغ گرفته میشود و باز هم میگم مبلغ نا چیزی است برای پرداخت فی و کارمزد شبکه. بایننس برای واریز و شارژ حساب کارمزدی دریافت نمیکند؛ اما برداشتها از این صرافی دارای کارمزد هستند که نسبت به نوع ارز دیجیتال متغیر است.

به این ترتیب منابع و امکانات به صورت اختصاصی از سیستم فیزیکی تهیه شده و در سرور مجازی (VPS) در اختیار کاربر می باشد. عمومی : در سرور اختصاصی عمومی که معمولا در شرکتهای هاستینگ مورد استفاده قرار میگیرد برای میزبانی چندین سایت یا چندین سرور مجازی استفاده می شود . مشهورترین ابرهای عمومی برای شرکت های آمازون،گوگل و فورس هستند. در مقابل تعریف ابرهای عمومی، ابرهای خصوصی قرار دارند که معادل Private Cloud است و زیرساخت آن در داخل یک واحد تجاری یا سازمان قرار دارد و در دسترس عموم نیست. با بودجه یکسان شما می توانید سروری سریعتر از سرور سنتی داشته باشید و سایت شما برروی زیرساخت ابری سریعتر از زیرساخت سنتی بارگذاری شود. آنها از مشکلات سخت افزاری که در سرورهای فیزیکی دیده شده اند جلوگیری می کنند، و احتمالاً آنها پایدارترین گزینه برای مشاغلی هستند که مایل به پایین نگه داشتن بودجه IT خود می باشند. سرور های مجازی ابری، در واقع وابستگی سخت افزاری بسیار کمی دارند و در صورت به مشکل خوردن برخی از سخت افزار ها، اطلاعات از بین نمیرود یا قطعی کاربر حس نمیکند، در واقع اطلاعات سرو روی چندین مکان مختلف ذخیره میگردد . میتوان گفت طرز کار آن شبیه به هاست اشتراکی است و در کل یک چیزی بین هاست و سرور اختصاصی میباشد . سرور اختصاصی چیست – و چرا به یکی از آنها نیاز دارم؟

قبل از آنکه بخواهیم مفهوم سرور مجازی را بیان کنیم، باید بدانیم سرور اختصاصی چیست؟ بدلیل اینکه آنها مقرون به صرفه هستند و کنترل سریعتر منابع را فراهم می کند، سرورهای مجازی در محیط های میزبانی هاست رایج می باشند.برروی یک سرور اختصاصی سیستم عامل نصب می شود و برروی آن بوسیله تکنولوژی مجازی ساز سرورهای دیگری ایجاد می شود و هر کدام از آن سرورها منابع مورد نیاز خود را دارند. 4. تغییر دادن فراهم آورنده سرویس سخت است. رایانش ابری یک روش نوین پردازش است که در آن منابع قابل گسترش و اغلب مجازی شده هستند که به صورت یک سرویس پردازشی و از طریق شبکههای ارتباطی مانند شبکههای محلی و اینترنت عرضه میشود. در این روش که معادل Public Cloud است، مالکیت زیر ساخت و منابع محاسباتی در اختیار یک شرکت است و از طریق شبکه عمومی، خدمات خود را ارائه می کند. در این روش چند ابر با یکدیگر ارتباط دارند (انجمنی، خصوصی یا عمومی) که ابر ترکیبی یا Hybrid Cloud گفته می شود. این مراحل مثل آب خوردن آسان است و اصلا پیچیدگی نداره. گنجه هاست یکی دیگر از شرکت های میزبانی وب در ایران است که شاید از دید خیلی ها اصلا معروف نباشد. گنجه هاست دارای سرورهای اختصاصی (ایران و خارج) و همچنین سرورهای مجازی (ایران، خارج و فوق حرفهای) میباشد. پشتیبانی سرور اختصاصی یکی از موارد مطرح است که بایستی در نظر داشت. از آنجا که میزبانی VPS فضای دیسک ، پهنای باند و سیستم عامل اختصاصی خود را به شما می دهد ، می توانید مجدداً آن را راه اندازی کنید ، برنامه مورد نظر خود را نصب کنید ، یا سیستم عامل را متناسب با نیاز خود تغییر دهید. CentOS نیز با الهام از Red Hat Enterprise Linux ، گزینه مهمی برای خرید سرور مجازی که برای میزبانی وب مد نظر دارید است.

NIST در تعریف خود از رایانش ابری می گوید: “یک مدل برای دسترسی جامع و همه جا حاضر، راحت و بر اساس تقاضا به یک مجموعه مشترک از منابع محاسباتی قابل تنظیم (مثل شبکهها، سرورها، منابع ذخیره سازی، برنامهها و سرویسها) که با حداقل تلاش مدیریتی یا تعامل با ارائه دهنده خدمات می تواند به سرعت ارائه یا آزاد شود” همینطور موسسه IEEE نیز این سرویس را یک الگو برای ذخیرهی دائمی اطلاعات روی سرورهای اینترنت و واکشی (Cache) موقت آنها روی سرویس گیرنده ها ( Clients) که شامل دسکتاپ، مراکز تفریحی، کامپیوترها، نوت بوک ها، کامپیوترهای دیواری، دستی و غیره می باشند، تعریف کرده است. تفاوت دیگر بین هاست و سرور این است که سرور منابع و خدمات را فقط به اشتراک میگذارد در حالی که هاست میتواند منابع را به اشتراک بگذارد و در عین حال منابعی را از سرورهای دیگر به کار گیرد و مورد استفاده قرار دهد. وقتی که دو سیستم کامپیوتری را به یکدیگر متصل می کنیم و بین آن ها اطلاعات رد و بدل می کنیم، این دو سیستم با یکدیگر یک شبکه کوچک را تشکیل می دهند. در سرویس های سنتی بعلت ساختن سرور و تنظیمات زیرساخت به صورت دستی، زمان تحویل معمولا بین چند دقیقه تا چند روز متغییر است. دسترسی به یک زیرساخت واقعی ابری برای انجام آزمایشهای پژوهشی و علمی، همواره مقدور نیست. بعبارتی نیازی نیست آنها دانشی از منابعی که در حال استفاده هستند داشته باشند. این مدل ابر که معادل Community Cloud است مورد استفاده توسط تعداد محدودی از سازمان ها یا شرکت هایی است که نگرانی های مشترکی از قبیل ماموریت ها، امنیت و انطباق پذیری دارند. به لطف ماشین های مجازی، این موضوع دیگر نگران کننده نیست، لازم نیست شما نگران آپدیت کردن یا ارتقا سخت افزارها باشید، چرا که هیچ کدام از داده های شما دیگر تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.