VPS چیست ؟

در واقع مجازی سازها سرورهای اختصاصی را به چند قسمت تقسیم می کنند به هرقسمت سرور مجازی گفته می شود، در سرور مجازی کاربر محدودیت ندارد و تمامی منابع سرور اختصاصی داده شده متعلق به همان سرور مجازی می باشد سرور مجازی ها از طریق آی پی می توان به آن دسترسی داشت همینطور می توان از طریق کنسول نیز به آن دسترسی داشت. وان سرور یک گروه خلاق در راستای هدفمندسازی کسبوکارهای اینترنتی و زیرساختی مناسب در بستر اینترنت است که راه را برای کلیه کاربران و علاقهمندان در این زمینه فراهم میسازد تا نیازهای خود در زمینههای مختلف را با وان سرور رفع کنند. ابر خصوصی امکان کنترل بیشتر بر روی تمام سطوح پیادهسازی ابر (مانند سختافزار، شبکه، سیستم عامل، نرمافزار) را فراهم میسازد. در واقع شما در چنین حالتی یک سرور سخت افزاری تمام عیار را به همراه همه امکانات سخت افزاری موجود بر روی آن اجاره کرده اید. یعنی سرور مجازی که ما خریداری کرده ایم، تحت هر شرایطی و بدون در نظر گرفتن میزان مصرف سایر سرورهای مجازی موجود روی سرور اصلی، به 4 گیگابایت از حافظه اصلی سرور دسترسی داشته باشد. سرور مجازی ابری (Cloud Server) پایداری بیشتری نسبت به سایر سرویسها دارد و در صورتی که یکی از سرورها قطع شود، سرورهای دیگر جای آن را میگیرند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، یکی از اصول مهم در زمینه کسب و کارهای اینترنتی این است که تا جای ممکن مدیریت کامل تمامی پیشنیازها را برعهده داشته باشید. سرور مجازی شما از چندین سرور مشترک مختلف استفاده میکند، اما کاملاً خصوصی است، بنابراین به عنوان یک سرور اختصاصی عمل خواهد کرد. اگر در زمانهای مشخص، ترافیک وبسایت شما افزایش پیدا میکند، مثلا در صورت فروش بلیط آنلاین و یا برنامه ریزی برای یک رویداد، در این صورت هاستینگ VPS همان چیزی است که به دنبالش هستید.

هاستینگ VPS یک سرور مجازی را در اختیار شما قرار می دهد که فضای یک سرور واقعی را شبیه سازی میکند، اما در واقعیت، چندین کاربر به صورت اشتراکی از کامپیوتر استفاده میکند. هر زمان که یک کاربر آنلاین بخواهد به وبسایت شما دسترسی داشته باشد، مرورگر کاربر یک درخواست را به سرور شما می فرستد و فایل های مورد نیاز برای نمایش وب سایت، از طریق اینترنت، از روی سرور به کامپیوتر کاربر ارسال می شوند. اکنون Ruby on Rails کاملاً روی دستگاه ویندوز شما نصب شده است. اکنون میتوانید لاگ این کرده و هر سایت را به صورت مستقل پیکربندی کنید. سرور اختصاصی مجازی (VPS) برای صاحبان وب سایت هایی که به منابع سیستمی بیشتر و قابل اطمینان تر نیاز دارند و یا به ترافیک بیشتری احتیاج دارند و قصد دارند تا سایت و یا کسب و کار خود را گسترش داده و به تجارت الکترونیک بپردازند انتخابی ایده آل است. VPS در مقایسه با اجاره یک سرور کامل، فضای کمتری را در اختیارتان قرار میدهد اما ارزان قیمت تر است. هاست شما در فولدر /var/www/html قرار دارد. به طور مثال یک VPS می تواند 4 گیگابايت از 64 گيگابايت حافظه اصلي سرور را به صورت تضمين شده به همراه 60 گيگابايت فضاي هارد دیسک و 60 گيگابايت پهناي باند ماهيانه را در اختیار داشته باشد. هاستینگ VPS شکل دیگری از این شرایط اجارهای است؛ با این تفاوت که هر شخص یک اتاق مخصوص به خود را دارد و می تواند آن را با توجه به نیاز و سلیقه خود تزئین کند. در نهایت، هاستینگ VPS چیست؟ شاید شما به تازگی عبارت VPS را شنیده باشید و با توجه به پیچیدگی های علم فناوری و اینترنت، که پر از مخفف های انگلیسی هستند، شما هم سردرگم شده و ندانید وی پی اس مخفف چیست و چه کارایی دارد.

در تعریف سرور مجازی ابتدا باید بدانید که VPS مخفف عبارت Virtual Private Server است که ترجمه تحت الفظی آن سرور مجازی خصوصی می باشد. VPS مخفف عبارت Virtual Private Server و به معنای سرور خصوصی مجازی بوده و مشابه سرور اختصاصی عمل میکند. سرور مجازی یا virtual private server درون کامپیوتری با سخت افزار قوی که سرور نامیده می شود قرار دارد . هاستینگ VPS دسترسی کامل به منابع تضمین شده و کنترل کامل را در اختیار شما قرار می دهد. با کمک هاستینگ VPS، سطح دسترسی شما به Root درست مانند زمانی است که بر روی یک سرور اختصاصی کار می کنید، با این تفاوت که VPS هزینه به مراتب کمتری را برایتان به همراه دارد. هر سرور مجازی که روی سرور اصلی ایجاد می شود به طور مستقل عمل می کند و هیچ ارتباطی با درگر VPS ها ندارد. در نتیجه این امر، زمان بارگذاری برای وب سایت هایی که بر روی هاستینگ ابری اجرا می شوند، هیچ گاه افزایش نمی یابد؛ چرا که همیشه سروری در خوشه کامپیوتری وجود دارد که بتواند درخواست بازدیدکنندگان وبسایت شما را پاسخگو باشد. اما هرچه تعداد سایتهای بیشتری روی یک سرور وجود داشته باشد، نقاط نفود برای هکرها بیشتر خواهد شد.

برای مدیریت سرور شما به دانش فنی بیشتری نیاز دارید. در وبسایتهایی همچون فروشگاههای اینترنتی که به ترافیک ماهانه بیشتری نیاز دارند. از نظر IIS، این حداقل مورد نیاز برای عملکرد در یک محیط سازمانی سریع است. بدین شکل، یک سرور شخصی مجازی (VPS) به عنوان یک فضای مجازی و شخصی در نظر گرفته می شود، چرا که شما می توانید کنترل کاملی بر روی آن داشته باشید. شما می توانید اسکریپت را خودتان ایجاد کنید، که برخی از مدیران فناوری اطلاعات برای آن ارزش خاصی قائل هستند چرا که انعطاف پذیری و کنترل نهایی را ارائه میدهد. اجاره مرکز داده مقیاس پذیری فوری، تقریباً 100 درصد به روز بودن، امنیت و پشتیبانی فنی حرفه ای را تضمین می کند. توصیه ما این است که برای شروع کسب و کار خود از هاست اشتراکی که قیمت پایین تری دارد استفاده کنید و اما برای توسعه کسب و کار خود یا راه اندازی یک سایت حرفه ای حتما از سرور مجازی استفاده کنید. اگر به دنبال یک فضای میزبانی وب قابل اعتماد و مقیاسپذیر با قیمتی مناسب هستید، بهتر است هاستینگ VPS را برای وبسایت خود در نظر بگیرید. شما میتوانید فضای هاستینگ مشترک را مانند یک آپارتمان اجارهای در نظر بگیرید. این سرور را به صورت یک خانه در نظر بگیرید که چندین اتاق دارد و همین اتاق ها سرور مجازی نامیده می شود . ها میتواند برای صاحبان کسب و کار امنیت بالاتری به ارمغان بیاورد. سازمان ها، موسسه های وسیع و شرکت هایی که امنیت اطلاعات آن ها از اهمیت بالاتری برخوردار است، عموما از سرور اختصاصی استفاده می کنند. بیشتر وب سایت های بزرگ از سرورهای اختصاصی استفاده می کنند که این قابلیت را داشته باشند تا هرکاری می خواهند با سرورهای خود انجام دهند. البته قابلیت راه اندازی یک Killswitch در تظیمات شبکه برای استفاده ایمن از VPN هم امکان پذیره.

سرویس سرور اختصاصی به دلیل قابلیت های جدید بسیار محبوب است. به طور کلی، ما در شبکههای مجازی ابر آراز، جدیدترین و تازهترین اطلاعات حوزهی تکنولوژی و فناوری را در اختیار شما قرار میدهیم. این فناوری مربوط به دهه ۷۰ میلادی میباشد که بسیاری از افراد بر این باورند که تکنولوژی جدید و تازه است. اگر امکانات پیشرفته میزبانی وب اشتراکی برای وب سایت شما کافی نباشند و ادامه فعالیت های وب سایت بر روی چنین منابعی امکان پذیر نباشد، روی آوردن به هاستینگ VPS گزینهای مقرون به صرفه و ایدهآل خواهد بود. یعنی اگر باز share permission را کامل داشته باشد اما NTFS Permission نداشته باشد نمیتواند به فولدر دسترسی داشته باشد. در این سامانه بهجای نصب چندین نرمافزار بر روی چندین رایانه، تنها یک نرمافزارِ یکبار اجرا بارگذاری میشود و تمامی افراد از طریق یک دستگاه برخط به آن دسترسی پیدا میکنند. در نهایت باید روی گزینه Create Account که در یک باکس زرد رنگ نوشته شده است کلیک کنید. اگر سایتی دارید که ترافیک زیادی دریافت می کند و یا انتظار میرود در اینده نزدیک ترافیک زیادی استفاده کند می توانید از گزینه خرید سرور مجازی لینوکس برای میزبانی آن استفاده کنید. به طور مثال اگر کاربر گذرواژه خود را تحت این سرور ذخیره نماید، از پسورد او سوء استفاده کرده و موجودی حساب او را به سرقت ببرند. همچنین بر اساس دانش خود می توانید توزیع های مختلف لینوکس مانند اوبونتو، مینت یا سنت او اس را روی سرور مجازی خود نصب کنید. با کمک VPS نه تنها شما می توانید وبسایت خود را در یک فضای امن راه اندازی کنید، بلکه دسترسی شما به منابع (مانند حافظه، فضای حافظه داخلی، هسته های CPU و غیره) تضمین شده خواهد بود.