• خانه
  • وبلاگ
  • Vps چیست و کدام سرور مجازی برای کسب و کارمان مناسبتر است؟

Vps چیست و کدام سرور مجازی برای کسب و کارمان مناسبتر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هزینه سرور مجازی به خاطر امکاناتی که دارد نسبت به هاست اشتراکی گرانتر است.با استفاده از نرمافزارهای مجازیسازی میتوان بهراحتی سرور مجازی را مدیریت و از آن استفاده کرد. هرزمان که احساس کردید دیگر به این ماشین مجازی نیاز ندارید، به سادگی میتوانید آن را حذف کنید. به علاوه اینکه در فضاهای ذخیره سازی ابری شما فقط هزینه میزان حافظه ای که استفاده می کنید را پرداخت می کنید، ضمن اینکه به این معنی می باشد که مشتریان می توانند هر زمان به هر مقیاس از فضای ذخیره سازی و رایانش ابری که نیاز دارند، آن را افزایش دهند. شما از مقیاس اقتصادی سود می برید، به این معنی که سخت افزار و سرور را با با کسب و کارهای دیگر به صورت اشتراکی استفاده می کنید اما فقط براساس فضای ذخیره و رایانش ابری و تراکنش هایی که سایت دارد هزینه پرداخت می کنید.اگر نیاز دارید تا میزان مصرف خود از سرور را افزایش دهید می توانید به راحتی از طریق پیشخوانی که تعبیه شده این کار را انجام دهید.شما در افزایش یا کاهش میزان منابعتان، بی نهایت انعطاف پذیری خواهید داشت، و همچنین می توانید خصوصیات و مشخصه های سرور را براساس نیاز و کسب و کارتان تغییر دهید. سرور ابری (Cloud Server)، یک بخش اشتراکی از سرور می باشد که برای استفاده مشتریان (از طریق یک محیط مجازی) اختصاص داده می شود و کنترل آن می تواند توسط ارائه دهنده سرویس یا شخص دیگری انجام پذیرد.معمولا در سرورهای فیزیکی که این تکنولوژی پیاده سازی می شد، سرویس ها و سایت های دیگری هم موجود می باشند و تعداد زیادی افراد دیگر از همان رایانش و منابع ذخیره و سرور، در محیط مجازی مختص خود استفاده می کنند؛ اما با این حال هر سرویس، اپلیکیشن و وبسایت منطقه خاص خود را دارد و به هیچ وجه با یکدیگر تداخل ندارند.

به احتمال بسیار زیاد شما ورود به فیس بوک از طریق Gmail را متحان کرده اید؛ این سایت ها همه از وب سایت ها و ابزارهای دیگر استفاده می کنند و راه هایی را برای مصرف داده های یکدیگر و گسترش خدمات خود برای وب سایت ها و ابزارهای دیگر ارائه می دهند. نرمافزار VLC به خاطر پشتیبانی از تقریباً همه فرمتهای فشردهسازی صوتی و تصویری شهرت پیدا کرده است. KMPlayer یکی دیگر از پخشکنندههای رسانهای عالی چندمنظوره و رایگان ویندوز است که تقریباً برای تمام فایل صوتی و تصویری قابل استفاده است. طیف وسیعی از توزیع های لینوکس، سیستم عامل های ویندوز سرور و مجازی ساز ها به صورت رایگان قابل انتخاب و سفارش است. زمانی که صحبت از قابلیت ارتقا سرور میشود، بازهم سرورهای مجازی دست بالاتر را در اختیار دارند. وب سایتهای کوچک و متوسط به خوبی بر روی این سرورهای اشتراکی کار میکنند اما وقتی صحبت از یک وب سایت بزرگ تجاری به میان می آید وضعیت فرق میکند. غیر معمول نیست که تیم های توسعه هم بدانند که تقسیم کردن برنامه های خود به چند سرور از طریق API چیست و در این مورد با یکدیگر صحبت کنند. برنامه شما ممکن است صدها شی تعریف شده داشته باشد که می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. باید گفت که ارتباط آن با با سرور راه دور یکسان نیست – بلکه بخشی از سرور است که درخواست ها را دریافت می کند و پاسخ ها را ارسال می کند. این سیستم عامل IBM PC نام داشت و گرافیکی نیز نبود یعنی کاربر باید دستورهایی را به سبک یونیکس یا CP/M وارد میکرد، اما قدرت آن کمتر بود. همانطور که از نام آن پیداست، اینها داخلی هستند و در مورد پرسی اینکه این استفاده از API چیست فقط برای یک مورد استفاده خاص کافی هستند. هر بار که بحث بهترین مدیا پلیر برای کامپیوتر مطرح میشود، نام VLC Media Player به میان میآید.

برای مرورگر، که به عنوان مشتری نیز شناخته میشود، سرور فیس بوک یک API است. اگر برایتان سوال پیش آمده باشد که مزیت اصلی Api چیست، باید گفت این فرصتی را فراهم میکند تا وبسایت خود را ظریف نگه دارید و به تمرکز روی آنچه مهمتر است یعنی تجربه مشتری توجه بیشتری کنید. اگر سرور وبسایت شما درخواست API را انجام میدهد، سرور وبسایت شما مشتری است (مشابه زمانی که مرورگر شما برای پیمایش به وبسایت از آن استفاده میکند). سپس، API محاسبهای را برمیگرداند که میتوانید به سرعت آن را نمایش دهید. وجود سرعت بالا یکی اصلی ترین فاکتور های خرید این نوع سرویس هاست. با این حال، اگر وب سایت شما از یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس یا HubSpot استفاده میکند، پایگاه داده ای وجود خواهد داشت که به سایت شما کمک میکند که تمام داده های خصوصی شما را نگهداری کند. همواره تنها برای آن میزان از منابع سختافزاری که نیاز دارید هزینه میپردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینههای غیر موجه، در ابتدای فعالیت وب سایت خود، نخواهید داشت. مثال های بسیاری برای این موضوع وجود دارد که شراکتی بودن API چیست و در کجا از آن استفاده میشود. پاسخ دقیقی به این سوال وجود ندارد اما 2 تعریف که بسیار منطقی هم هستند می توان به آن نسبت داد. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که یک وی پی اس چه کاربردهایی دارد و چه کارهایی می توان با آن انجام داد. سرورهای ابری به شما قابلیت های بیشتری در هزینه های خرید و مدیریت می دهد تا بتوانید در آن صرفه جویی کنید و به وسیله آنها راحت تر می توان زیرساخت ها را نگهداری و گسترش داد. شما برای دریافت سرور Bare metal پارس پک باید اطلاعات زیر را به پشتیبانی پارس پک ارائه بدهید تا طبق آن سرور فیزیکی موردنظرتان را به شما ارائه دهند.

روندی که استفاده کردم یک روند استاندارد و تروتمیز به حساب نمیاد، اما میتونه مرجع مناسبی برای راه اندازی یک وب سرور شخصی لینوکسی برای کارهای شخصی و یا حتا کارهای مهمتر باشه. یادتان باشد، استفاده از VPN های رایگان اصلا توصیه نمیشود چراکه اکثر آنها آی پی ثابت در اختیار شما قرار نمیدهند و باعث عوض شدن آی پی در بایننس میشوند که امنیت حساب شما را به خطر خواهد انداخت. اگر کسب و کار شما به اندازه کافی رشد کرده و مخاطبان و مشتریان سایت شما زیاد شدهاند به نحوی که دیگر سرور اشتراکی پاسخ گو نیست و هر از چند گاهی با کندی و عملکرد ضعیف در خدمات دهی سایت خود مواجه میشوید توصیه میکنیم که حتماً از سرور اختصاصی ایران و VPS استفاده کنید. توصیه میکنیم قبل از خرید، حتما “نکات استفاده از نرم افزار کاربر مجازی بر روی سرور مجازی” را (در پایین همین مقاله) مطالعه فرمایید. اما اگر سرور مجازی دارید تمام موارد مثل رفع باگ و پچها به عهده شماست. از طرف دیگر، مرورگر شما اغلب میتواند یک درخواست API چیست را مستقیماً با دور زدن سرور شما به سرور Google ارسال کند. بیایید یک مثال بیاوریم از اینکه کارکرد API چیست ؟ آپتایم به معنی در دسترس بودن یک سایت، در طول سال است که به صورت درصدی محاسبه میشود. براساس اظهارات جهانگرد تست فنی انتقال این روت سرور (روت سرور اصلی هلند) فروردین سال جاری انجام و در نهایت کپی این روت سرور اردیبهشت ماه در کشور نصب شد. اما بصورت فیزیکی شما از سرور فیزیکی و منابع یکسانی با سایر مشترکین سرور مجازی، استفاده می نمایید. VPS هاستینگ تجربه یک سرور اختصاصی را شبیه سازی می کند حتی اگر هنوز سرور فیزیکی را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. در بحث امنیت در سرور های مجازی، هم امنیت فیزیکی سرور ها مهم است هم امنیت سایبری، که دیتاسنترهای ایران با استفاده از تخصص و پشتیبانی کارشناسان، این امنیت را فراهم می کنند.

در این مطلب ۱۰ مورد از بهترین پخش کننده فیلم برای کامپیوتر را به شما معرفی میکنیم تا بتوانید به کمک آنها از تماشای فایل های صوتی و تصویری دلخواه خود لذت ببرید. متغیرهایی مانند کارایی، پشتیبانی از فرمتهای ویدئویی، تبدیل فایل، ادغام با سرویسهای استریم (دریافت و پخش همزمان فیلم) و رابط کاربری باید هنگام دانلود یک پخش کننده فیلم برای کامپیوتر مدنظر قرار گیرد. البته به این فهرست باید رابط کاربرپسند و جامع را نیز اضافه کنیم که Potplayer را به یک ویدیو پلیر قوی برای کامپیوتر تبدیل میکند. اول اینکه اگر مجموعه ای از کامپیوترها و سرورها که درک همکاری آنها از دور پیچیده است را می توان مشابه یک ابر دانست.خود ابر از ذرات بخار آب و غبارهای دیگر موجود در هوا تشکیل شده و هنگامی که آنها را نگاه می کنیم فقط یک تصویر واحد و حجم سفید رنگ می بینیم.و تعریف دوم اینکه درزبان انگلیسی به دسته ای از پرندگان و دیگر بالداران که در حال پرواز هستند، عبارت کلود را نسبت می دهند که می توان عبارت ابر در آی تی را اقتباسی از این پرواز دسته جمعی دانست. ابر هیبریدی: زمانی که ارائه دهنده خدمات ابری، هم سرویس اختصاصی، هم سرویس عمومی ارائه می دهد، این سرویس ابری را هیبریدی می گویند.این ابر زمانی شکل می گیرد که سازمان ها قصد دارند تا عملکردهای ابرهای خصوصی و عمومی خود را به اشتراک بگذارند. یک API عمومی احتمالاً اولین چیزی است که وقتی در مورد APIها فکر می کنید به ذهنتان خطور می کند: Twitter API، Facebook API، Google Maps API، و موارد دیگر. عمومی بودن در api چیست؟ حتی به عنوان یک بازاریاب، شاید از خود بپرسید که فایده استفاده از API چیست ؟ منظور از سرعت سرور مجازی ایران، فقط سرعت شبکه و انتقال داده ها به سرور است و سرعت خود سرور به سخت افزار سرور بستگی دارد نه به موقعیت جغرافیایی.

همانطور که مشاهده کردید، هم سرورهای اختصاصی و هم سرورهای مجازی مزایای متعددی را در اختیار کاربران قرار میدهند. در واقع وی پی اس از فناوری مجازی سازی استفاده می کند تا منابع اختصاصی موجود در یک سرور را به چندین کاربر اختصاص دهد. از جمله هاردهای سری SSD NVMe , SAS Enterprise و پردازنده های زئون ورژن 6 اینتل قدرت چندین برابر بالاتر نسبت به سرورهای سایر کشورها دارد. مشارکت برای استفاده از داده ها به روشی که به نفع چندین طرف باشد میتواند بسیار سودمند باشد. تا اینجا به یک مورد بسیار کاربردی درمورد ماهیت API چیست اشاره کردیم. شاید این ملموس ترین تعریف برای دانستنِ API چیست باشد. قابلیت دسترسی بالا و Redundant (Redundant به معنی افزونه می باشد که منظور از آن، وجود سرورهای دیگر در مکان های مختلف است که بار پردازشی سرویس ها و سایت ها روی تمامی این سرورها تقسیم بندی می شود) اصلی ترین خاصیت و مزیت این سروها می باشد که آنرا نزد توسعه دهندگان وب بسیار محبوب کرده است.برای مثال اگر وب سایت شرکت دارکوب بر روی سرور کلود قرار داشته باشد و اگر به دلیلی دچار مشکل شود، مشتریان هیچگاه این مسئله را حس نمی کنند چرا که این سایت از سرورهای دیگر فراخوانی خواهد شد. شاید این مختصر ترین پاسخ در برابر سوال API چیست باشد.

این به نوعی نشان می دهد که اهمیت API چیست. یا حتی زمانی که وب سایت شما نیازمند نرم افزار سفارشی است، سرور اختصاصی اهمیت می یابد. سرور راه دور چندان عرفانی نیست – فقط بخشی از یک رایانه از راه دور است که برای پردازش درخواست ها بهینه شده است. هنگامی که یک کتابخانه در کد شما گنجانده شد، بخشی از برنامه کلی شما می شود. هنگامی که مرورگر شما پاسخ را دریافت کرد، کد را تفسیر کرده و صفحه را نمایش می دهد. سپس فایل را ذخیره کرده و سرویس MySQL را ریست کنید . اما آنچه که VLC را به عنوان بهترین مدیا پلیر برای کامپیوتر مطرح کرده است، این است که به طور مرتب برای بهبود عملکرد به روزرسانی میشود. این در ذهن بسیاری در باره API چیست مطرح شده است. بسیاری از مشکلات در حال حاضر یک راه حل شخص ثالث دارند، چه در قالب یک کتابخانه یا خدمات. حال شاهد این موضوع هستیم که بیشتر بچهها در اکادمیهای آموزش زبان در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند و همچنین در بیشتر خانهها سیستمهای کامپیوتر خانگی وجود دارد. حال ارتباط این موضوع با API چیست ؟ برای خدمت به مشتریان شما پیشنهاد API چیست؟ بسته به نوع مجزای ساز ، منابعی که در اختیار مشتریان قرار میگیرد میتواند کاملاً اختصاصی و یا مشترک باشد.