With Certain Link Shortening Services

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مهم نیست سرور مجازی خود را در چه زمانی خریداری نمایید ، تمام فرایند خرید و تحویل سرور مجازی به صورت آنلاین انجام می گردد. با این حال در اکسچنج هایی مانند کوینکس (CoinEx) کار کنند که ایران در آنها تحریم نیست همچنین پشتیبانی فارسی هم دارند و راحت میتونن با IP ایران واردش بشوند و ترید کنند مانند بایننس. می کند. به عنوان مثال ، هر داده ای که از یک محل اداری به محل دیگر ارسال شود قابل خواندن در خارج از این ارتباط نیست. اما نام دامنه وب سایت های بازدید شده هنوز برای شبکه یا ارائه دهنده خدمات اینترنت قابل مشاهده است. پروکسی آدرس آی پی شما را مخفی می کند و وب سایت آی پی مربوط به پروکسی را مشاهده می کند. برای مثال شما با نصب یکی از نسخه های لینوکس CentOS می توانید کنترل پنل های سی پنل یا DirectAdmin را نصب نمایید و سایت خود را به صورت اختصاصی میزبانی نمایید. همین امر سبب افزایش و آسایش بازدید کننده از سایت شما میشود. چون سرور مجازی مقرون به صرفه است، پس با استفاده از آن بسیاری از هزینهها کاهش مییابد و همان عملکردهای سرور اختصاصی به کاربران ارائه میشود. در ادامه به بررسی و مقایسه سرور ابری با سرور اختصاصی می پردازیم. از آنجا که بیشتر وب سایت ها از HTTPS استفاده می کنند، محتوای واقعی که کاربر ارسال و دریافت می کند رمزگذاری شده است. وب سایت شما در حال رشد است و باید بتواند افزایش بازدید را کنترل کند. یک VPN سرور، شما را در مقابل ردیابی ISP ها محافظت می کند در حالی که پروکسی ها اینگونه نیستند. سرور مجازی استاندارد دارای 4 طرح مختلف با ویژگی های قدرتمند است که از قیمت ماهانه 155 تن تا 425 تن را شامل می شود.

پروکسی سرور اطالاعات و ترافیک شما را رمزگذاری یا کدگذاری نمیکند و به همین خاطر یک هکر نسبتاً حرفهای، با استفاده از ابزارهای مناسب این کار به سادگی میتواند شما را هک کند و به اطلاعات شما دست پیدا کند. اگر از نظر امنیتی بخواهیم صحبت کنیم، ویپیان 100٪ ترافیک شما را کدگذاری کرده و به سرورهای خود متصل میکند و به دلیل قابلیتهای بیشتر، سرویسهای ویپیان کمی از پروکسی سرورها گرانتر هستند اما در عین حال، ایمنتر هم میباشند و مناسب کاربرانی است که روی قضایایی از این دست، وسواس دارند. بله، در تمامی سرور های مجازی ایران و خارج امکان نصب سی پنل بصورت رایگان وجود دارد، لایسنس سی پنل رایگان نیز روی بسیاری از پلن های سرور مجازی های ارائه میگردد تا هزینه های مازاد برای لایسنس سی پنل نداشته باشید. پروکسی سرورها در قالب نسخههای رایگان و نسخههای حرفهایتر مانند BTGaurd -که غالباً پولی هستند- در دسترس میباشند. 🔸 معمولا VPN ها در ازای دریافت هزینه خدمات ارائه می دهند و نباید به VPN های رایگان اعتماد کرد (خطرات VPN های مجانی چیست؟) در مقابل Proxy ها غالبا رایگان هستند. حال همهٔ این خطرات را در کنار اطلاعاتی که شرکتها و سازمانهایی مانند گوگل، فیسبوک، اناسای و غیره از کاربران جمعآوری میکنند قرار دهید، همهٔ اینها باعث میشوند تجربهٔ ایدهآلی از استفاده از اینترنت نداشته باشیم و به همین دلیل است که در برخی موارد، باید از سرویسها و ابزارهای امنیتی مختلفی استفاده کرد.

همانطور که در ابتدا گفتیم، در خبرها نیز میشونیم که همه روزه خطرات زیادی امنیت و حریم شخصی ما را در دنیای مجازی تهدید میکنند (البته سناریوها و شرایط مختلف، تعاریف متفاوتی از سطح امنیت دارا میباشند.) در برخی موارد، تنها با استفاده از یک پروکسی سرور میتوان این خطرات را دور کرد، اما از طرف دیگر، کارهای حساستری وجود دارند که متعاقباً ابزار امنیتی پیشرفتهتری نیاز دارند. با این حال، برخی از منابع وجود دارد که باید خصوصی نگه داشته شوند. با این حال پروکسی ها فقط در سطح برنامه کار می کنند به این معنی که فقط ترافیک حاصل از یک برنامه را که پروکسی بر روی آن تنظیم کرده اید، را بررسی می کنند. اگر شما هم به خرید و فروش ارز دیجیتال و انجام معاملات بورس روی آورده باشید، احتمالاً نام سرور مجازی ترید (Trade) یا سرور مجازی بایننس (Binance) به گوشتان خورده است. برخی از صرافیهای ارزهای دیجیتال خارجی، امکاناتی فوقالعاده در اختیار کاربران خود میگذارند که معروف ترین آنها بایننس می باشد، ولی مشکل اینجاست که این سایت ها ایران را تحریم کرده اند و کاربرانی که با آی پی های ایران بخواهند در آن ترید کنند را اجازه نمی دهد. می توانیم به رمزنگاری توابع هش از نوع SHA-244، حذف پشتیبانی از نامگذاری های کم استفاده ECC در رمزنگاری ها و اضافه کردن نیاز به امضای دیجیتال حتی در صورتی که از ورژن های قبلی استفاده می شود را نام برد. همانگونه که در مقالات قبلی اشاره شد، VPS یا سرور مجازی ترید نوعی میزبانی وب است، در حالی که VPN یا شبکه خصوصی مجازی، یک سرویس و تکنولوژی می باشد که به شما این امکان را می دهد که در هنگام استفاده از وب کاملا خصوصی و ناشناس بمانید.

وی پی ان ها (VPNs) ترافیک شما را رمزنگاری می کنند در حالیکه پروکسی سرور ها این کار را نمی کنند. پروکسی سرور ها، ترافیک شما را رمزنگاری نمی کنند. اینترنت یک شبکه عمومی است که رایانه ها را در سراسر جهان به هم متصل می کند و به افراد امکان می دهد از هرجای دیگر با اتصال به منابع عمومی دسترسی پیدا کنند. 🔸 VPN ها در سطح سیستم عامل کار می کنند و تمام ترافیک شما را reroute می کنند، در حالی که Proxy ها در سطح برنامه کار می کنند و فقط ترافیک یک برنامه یا مرورگر خاص را reroute می کنند. وی پی ان ها در سطح سیستم عامل کار می کنند به این معنا که تمام ترافیک شما را تغییر می دهند، چه از یک مرورگر باشد و یا چه از یک برنامه پس زمینه. Proxy ها اغلب در کاربرد هایی که از حساسیت کمتری برخوردار هستند، استفاده می شوند چرا که پروکسی سرور اطلاعات و ترافیک را رمزگذاری نمی کند. البته کاربرد سرور مجازی تنها به این موارد محدود نمیشود و بسیاری از افراد برای اهداف مختلف مثل فعالیت در بورس و بازار ترید نیز از آن استفاده میکنند. این بدان معنی است که ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) که اطلاعات فعالیت های اینترنتی شما را رصد می کند، نمی تواند متوجه شود شما چه کاری انجام می دهید چرا که فقط شما به یک سرور VPN متصل هستید.

برخلاف پروکسی سرور، ویپیان به شما این امکان را میدهد تا مواردی از جمله گشتوگذار در اینترنت، ایمیلها، دانلودها و غیره را از طریق یک IP به غیر از IP حقیقی خود انجام دهید. قبل از آنکه تفاوتهای VPN با Proxy را بیان کنیم، اجازه دهید به شباهتهای این دو سرویس اشارهای داشته باشیم. با توجه به تفاوت پروکسی با VPN چه زمانی از هر یک باید استفاده کرد که بازده بهتری داشته باشیم؟ استراتژی رای اکثریت در روش پیشنهادی مطابق با رابطه (2) میباشد. البته از آنجایی که VPN ها به رمزنگاری داده ها می پردازند، کندتر هستند اما روش هایی وجود دارد که شما بتوانید سرعت اتصال خود را بهبود بخشید. شما تنها سرورهای فیزیکی واقعی را به اشتراک خواهید گذاشت، اما با استفاده از فناوری مجازی سازی، هیچ تداخلی در استفاده از سرور وجود نخواهد داشت. اگرچه کلمات اختصاری آنها مشابه است اما به دو سرویس مختلف اشاره می کنند. در این حالت، مالک این Wi-Fi توانایی شناختن همه وب سایت هایی را که باز می کنید دارد. مانند یک پروکسی، یک VPN نیز از طریق یک سرور، ترافیک شما را مجدد مورد بررسی قرار می دهد و البته آدرس IP شما را مخفی می کند تا وب سایت ها نتوانند موقعیت اصلی شما را ببینند. اگر استریم اصلی را به نسخههای کوچکتر، تبدیل کد کنید، ممکن است مخاطبان، استریم را ۴۰ درصد کوچکتر از استریم اصلی مشاهده کنند (در مورد استریمهای خروجی، به اندازه استریمی که متوسط مخاطبان میبینند، توجه میکنیم). اما تفاوت اصلی ویپیان با پروکسی سرور از آنجا ناشی میشود که ویپیان 100٪ ترافیک اینترنت سیستم شما را از سرورهای خود عبور میدهد؛ در واقع، اصطلاحاً Local ISP شما را برای همهٔ نرمافزارها تغییر میدهد. از آنجا که از آدرس IP VPN استفاده می کنید ، IP و سایر اطلاعات شخصی شما کاملاً ناشناس خواهد بود.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام مبین هاست، در واقع خرید سرور مجازی ایران با تحویل آنی یکی از بالاترین مزیت های یک ارائه دهنده سرور مجازی می باشد. یکی از دغدغه های مهم کاربران این است که برای افزایش شانس و موفقیت با رتبه بهتر و بالاتر سرور اختصاصی تهیه کنیم یا سرور اختصاصی ، خب طبیعتا سرورهای اختصاصی دارای هزینه بالایی هستند و هزینه بالا ممکن است باعث شود که تمام کاربران توان و قدرت تهیه این سرورها را نداشته باشند ، به همین دلیل قائم هاست با در نظر گرفتن نیاز های مرتبط با استفاده بورس سرور مجازی بورس با منابع سخت افزاری و پورت شبکه اختصاصی برگرفته از قدرتمند ترین و جدیدترین نسل سرورهای موجود را کرده که به کاربران این امکان را می دهد تا با کمترین هزینه ممکن از بهترین مرکز داده های تهران اقدام به تهیه سرور با منابع اختصاصی کنند. به طور خلاصه سرور های پروکسی مانند یک واسطه میان وب سایت مورد نظر و سیستم شما عمل می کنند. سرویس هاست ابری امروزه برای میزبانی سایت محبوبیت خاصی پیدا کرده است، چراکه این سرویس های میزبانی از منابع بالایی برخوردار هستند و مزایای خاص خود را نیز دارند، در عین حال، معمولاً هزینه بسیار مناسبی نیز برای هاست ابری در نظر گرفته می شود، که برای هر کسب و کاری می تواند مناسب باشد.